kıbrıs'ta en iyi tüp bebek merkezi hangisi

Kıbrıs'daki En İyi Tüp Bebek Merkezleri

2018 yılı itibariyle Kıbrıs tüp bebek merkezi sayısı 15'i aşmış durumdadır. Daha 3 yıl öncesine kadar Kıbrıs'daki tüp bebek merkezleri sayısı bunun yarısı idi. Son yıllarda artan taleple Kıbrıs'da tüp bebek tedavisi uygulayan doktor ve merkez sayısı giderek artmıştır. Bu durum yurt dışı ve genellikle Türkiye'den adamıza tüp bebek tedavisi için seyahat eden hastalarda "Kıbrıs'daki en iyi tüp bebek merkezi hangisi?" sorusuna cevabı yoğun bir şekilde araştırmaya itmiştir.

KKTC Sağlık Bakanlığı 2016 yılının ikinci yarısında üremeye yardımcı tedavileri düzenleyen yeni bir yasa geçirmiş ve tüm mevcut tüp bebek merkezlerinin buna uyması mecburi hale getirilmiştir. Dolayısıyla tüm tüp bebek merkezleri yeniden ruhsatlandırma sürecinden geçmiştir. Tüp Bebek merkezinin güncel yasalara uyumlu olup olmadığı merkezin ruhsat veriliş tarihinin 2017 yılından sonra olup olmadığından anlaşılabilmektedir. Ruhsatı güncel olmayan merkezlere itibar edilmemesi Kıbrıs'ta tüp bebek tedavisi düşünen çiftlere önemle duyurulur. Dünya Tüp Bebek merkezi güncel yasalara uyumlu ruhsatı merkezimizin resepsiyon bölümünde sergilenmektedir.

Kıbrıs'ın en iyi tüp bebek merkezi hangisi?

2008 yılında kurulmuş, günümüzde Kıbrıs'ın en yüksek gebelik oranına sahip merkez Girne'deki Dünya tüp bebek merkezidir. Dünya tüp bebek merkezi gerek yüksek başarı oranı, gerek hasta memnuniyeti açısından uzun yıllardır Kıbrıs'ın en iyi merkezi olarak gösterilmektedir. Dünya tüp bebek merkezi 11 yıllık tarihinde sadece Türkiye'den değil Avrupa'nın birçok ülkesinden, Amerika, Kanada, Türki Cumhuriyetleri ve Avustralya'dan binlerce hastaya anne ve babalık sevinci yaşatmıştır. 

Kıbrıs'taki diğer tüp bebek merkezleri hangileridir?

Kıbrıs'da Lefkoşa, Girne ve Magosa şehirleri olmak üzere 3 değişik şehirde tüp bebek merkezleri bulunmaktadır. Bu şehirlerdeki tüp bebek hastanelerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

Lefkoşa'daki tüp bebek merkezleri hangileri?

Doğuş tüp bebek merkezi

Kıbrıs tüp bebek merkezi

Gynolife tüp bebek merkezi

Bahçeci Kıbrıs tüp bebek merkezi

Magosa'daki tüp bebek merkezleri hangileri?

Dr. Halil ibrahim tekin tüp bebek merkezi

Girne'deki tüp bebek merkezleri hangileri?

Dünya tüp bebek merkezi

EuroIVF tüp bebek merkezi

Buna ek olarak Girit tüp bebek merkezi adında Kıbrıs'ta yerleşik bir merkez olmayan ancak Yunanistan'ın Girit adasında tüp bebek tedavisi veren bir merkezde internetteki bilgi karışıklığından Kıbrıs'ta yerleşik gibi görünsede bu gerçek değildir.

Kıbrıs'da tüp bebek tedavisi arayışında olan çiftler Kıbrıs'ta tüp bebek merkezi ve doktoru seçerken şeçtikleri kurum ve doktorun üremeye yardımcı tedaviler (ÜYTE) konusunda uzmanlık belgesini görmeyi taleb etmesi tavsiye edilmektedir.

Dünya tüp bebek merkezi kurulduğu günden bu yana sadece tüp bebek dalında tedaviler gerçekleştirmekte, gerek merkezimizin, gerek Doktor ve Embriyolog'larımızın Sağlık Bakanlığı onaylı yetki belgeleri güncel bir şekilde bulunmaktadır.

 

İlgili Blog Makaleleri