Kıbrıs’daki En İyi Tüp Bebek Merkezleri

Kıbrıs'daki En İyi Tüp Bebek Merkezleri

2018 yılı itibariyle Kıbrıs tüp bebek merkezi sayısı 15’i aşmış durumdadır. Daha 3 yıl öncesine kadar Kıbrıs’daki tüp bebek merkezleri sayısı bunun yarısı idi. Son yıllarda artan taleple Kıbrıs’da tüp bebek tedavisi uygulayan doktor ve merkez sayısı giderek artmıştır. Bu durum yurt dışı ve genellikle Türkiye’den adamıza tüp bebek tedavisi için seyahat eden hastalarda “Kıbrıs’daki en iyi tüp bebek merkezi hangisi?” sorusuna cevabı yoğun bir şekilde araştırmaya itmiştir.

Kıbrıs’ın en iyi tüp bebek merkezi hangisi?

2008 yılında kurulmuş, günümüzde Kıbrıs’ın en yüksek gebelik oranına sahip merkez Girne’deki Dünya tüp bebek merkezidir. Dünya tüp bebek merkezi gerek yüksek başarı oranı, gerek hasta memnuniyeti açısından uzun yıllardır Kıbrıs’ın en iyi merkezi olarak gösterilmektedir. Dünya tüp bebek merkezi 8 yıllık tarihinde sadece Türkiye’den değil Avrupa’nın birçok ülkesinden, Amerika, Kanada, Türki Cumhuriyetleri ve Avustralya’dan binlerce hastaya anne ve babalık sevinci yaşatmıştır.

Kıbrıs’taki diğer tüp bebek merkezleri hangileridir?

Kıbrıs’da Lefkoşa, Girne ve Magosa şehirleri olmak üzere 3 değişik şehirde tüp bebek merkezleri bulunmaktadır. Bu şehirlerdeki tüp bebek hastanelerinden bazıları aşağıdaki gibidir.

Lefkoşa’daki tüp bebek merkezleri hangileri?

Doğuş tüp bebek merkezi

Kıbrıs tüp bebek merkezi

Gynolife tüp bebek merkezi

Bahçeci Kıbrıs tüp bebek merkezi

Magosa’daki tüp bebek merkezleri hangileri?

Dr. Halil ibrahim tekin tüp bebek merkezi

Girne’deki tüp bebek merkezleri hangileri?

Dünya tüp bebek merkezi

EuroIVF tüp bebek merkezi

Buna ek olarak Girit tüp bebek merkezi adında Kıbrıs’ta yerleşik bir merkez olmayan ancak Yunanistan’ın Girit adasında tüp bebek tedavisi veren bir merkezde internetteki bilgi karışıklığından Kıbrıs’ta yerleşik gibi görünsede bu gerçek değildir.

Kıbrıs’da tüp bebek tedavisi arayışında olan çiftler Kıbrıs’ta tüp bebek merkezi ve doktoru seçerken şeçtikleri kurum ve doktorun üremeye yardımcı tedaviler (ÜYTE) konusunda uzmanlık belgesini görmeyi taleb etmesi tavsiye edilmektedir.

Dünya tüp bebek merkezi kurulduğu günden bu yana sadece tüp bebek dalında tedaviler gerçekleştirmekte, gerek merkezimizin, gerek Doktor ve Embriyolog’larımızın Sağlık Bakanlığı onaylı yetki belgeleri güncel bir şekilde bulunmaktadır.

En Son Makaleler
PGT Yöntemi Nedir?

PGT Yöntemi Nedir?

PGT yöntemi ile hem çocuğunuzun cinsiyetini önceden belirleyebilirsiniz hem de herhangi bir genetik hastalığı olup olmadığından emin olabilirsiniz!

Detaylı bilgi
Donasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek MerkeziDonasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Donasyon Nedir?

Donasyon kelime anlamı olarak bağış demektir. Donasyon bir organı ve dokuyu ihtiyacı olan bir kişiye bağışlamaktır. Tüp bebek tedavilerinde donasyon yumurta bağışı ve sperm bağışı ile elde edilen gebelik tedavileri için

Detaylı bilgi
Eşi Azospermi Olanlar_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Eşi Azospermi Olanlar

Azospermi yani menide canlı sperm bulunamadığı durumlarda doğal yollarla hamile kalmak oldukça zordur. Bu sorunu yaşan çiftler eğer erkeğin operasyon yardımı ile sperm bulunma şansı var ise öncelikle operasyon yardımı ile canlı ve kaliteli sperm aranır.

Detaylı bilgi
Dondurulmuş Embriyo Transferi Aşamaları_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Dondurulmuş Embriyo Transferi Aşamaları

Gerek tüp bebek tedavisinde embriyo transferinden sonra geriye kalan sağlıklı embriyolar, gerekse rahim içerisinde kaynaklanan problemlerden ötürü transferin gerçekleşemediği durumlarda embriyolar ileriki zamanlar için dondurulup saklanır.

Detaylı bilgi

Faydalı Bilgi? Paylaş!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest