Yeni aileler kurmaktan gurur duyuyoruz. Gelin hayalinizi birlikte gerçekleştirelim!

Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranları

Türkiye ve yurt dışından Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi görmek için araştırmada bulunan çiftlerin büyük bir bölümü tüp bebek merkezi seçimi yaparken Kıbrıs’taki merkezlerin başarı oranlarını karşılaştırmaya özen göstermektedirler. Kıbrıs’ta Türkiye’de var olan normal tüp bebek uygulamalarına ek olarak yumurta donasyonu mümkün olduğu için kadının kendi yumurtasını kullanıp kullanmadığı, başarı oranında belirleyici rol oynamaktadır. Dolayısıla, başarı oranları araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri kadının kendi yumurtasını kullanıp kullanmadığıdır.

Yumurta donasyonu ve embriyo donasyonu gibi uygulamlarda fertilitesi kanıtlanmış genç kadınlardan yumurta kullanıldığı için başarı oranı kendi yumurtalarını kullanmak isteyen kadınlara göre çok daha yüksektir. Bundan dolayı Kıbrıs’taki tüp bebek başarı oranları Türkiye’deki başarı oranlarına göre çok daha yüksek görünmesinin nedeni aslında donasyon uygulamalarının Kıbrıs’ta var olması ve bu uygulamaların Türkiye’de bulunmamasından dolayıdır.

Kadının kendi yumurtalarını kullandığı tüp bebek işlemlerinde başarı oranını belirleyen en önemli faktör kadının yaşı ve daha önceki fertilite geçmişidir.

Girne’deki Kıbrıs Dünya tüp bebek merkezinde tüp bebek, donasyon ve PGD başarı oranları 2022 yılında aşağıdaki gibidir (TBA):

Kadının Yaşı Yumurta Donasyonu Embriyo Donasyonu Sperm Donasyonu Tüp Bebek PGD Yumurta Donasyonu & PGD
20-29 %82 %83 %59 %56 %51 %80
30-34 %81 %83 %54 %51 %47 %80
35-39 %81 %82 %47 %45 %43 %79
40+ %80 %82 %19 %14 %11 %78

Yukarıda belirtilen tüp bebek başarı oranları embriyo transferinden 11 ve 13 gün sonra yapılan beta-hCG kan testi neticesinde elde edilen kadının gebe olup olmadığına dair başarı oranıdır. Canlı bebek doğum oranı değildir. Genellikle canlı doğum oranları yukarıdaki oranlara göre daha düşüktür.

Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranları SSS

+

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

MUTLU ANNE VE BABALARIMIZDAN BİRKAÇ SÖZ

Teşekkür ederim kelimesinin bu kadar yetersiz kaldığı bir durum ilk defa yaşıyorum. Başta doktorum Berk Bey olmak üzere Nazlı Hemşire, Mustafa Bey, Melike Hemşire, Aynur Hemşire Murat Bey ve isimlerini bilmediğim diğer arkadaşlar; sanki meleklerden bir kadro kurulmuş. Bu kadar sıcak bu kadar ilgili bu kadar başarılı bir ekip görmedim daha önce, hepiniz mükemmeldiniz. Sizlere minnettarım, hakkınızı hiçbir şekilde ödeyemem ama bilin ki hep dualarımda olacaksınız. Beni ve eşimi çooookk mutlu ettiniz. Saygı ve Sevgilerimle..

- Mehmet Arslan

Çok iyi bir merkez, süper bir doktor! Bana gerçekten iyi baktılar. Klinik hem çok güzel hem de tüp bebek tedavimiz başarılı geçti. Dünya Tüp Bebek Merkezi muhteşem, tavsiye ederim!

- Tinka Cole

Dünya Tüp Bebek Merkezi için yorum yazmaktan mutluluk duyuyorum. Son derece sıcak, nazik, sabırlı ve profesyonel bir hizmet aldım. Avrupa’da yaşıyorum ve hasta koordinatörüm beni tedavi süreciyle ilgili kapsamlı ve zarif bir şekilde bilgilendirdi. Merkeze vardığımda tıbbi ekip beni bu hassas anda son derece nazik ama profesyonel bir şekilde karşıladı. Donmuş embriyolar çözülüp transfer edildi. 11 gün sonraki gebelik sonucum pozitif çıktı. Merkez son derece hijyenik ve temizdi. Tüm ihtiyaçlarım karşılandı. Dünya Tüp Bebek Merkezi’ne en derin duygularla teşekkür eder, tüm tüp bebek düşünen çiftlere bu sıcak ortamda tedavi görmeyi tavsiye ederim!

- Danielle Ashcroft

İLGİLİ BLOG MAKALELERİ

Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz
Sperm Bankası Nedir - Dünya Tüp Bebek Merkezi
Sperm Donasyonu
DR Berk Angün

Sperm Bankası Nedir?

Türkiye’de yasalar sperm bankası kullanımı ile kadınların anne olmasını yasaklamasa da uygulanması için izin de vermiyor. Bu işlemi yaptırmak isteyenler yurtdışından başvurularını yaparak işlemleri gerçekleştirebiliyorlar.

Detaylı bilgi