Yeni aileler kurmaktan gurur duyuyoruz. Gelin hayalinizi birlikte gerçekleştirelim!

Yumurta Donasyonu

Yumurta Donasyonu Nedir?

Kıbrıs Yumurta donasyonu tedavisi, sahip olunan yumurtalar ile hamileliğin mümkün olmadığı durumlarda bağış yolu ile elde edilen yumurtaların kullanılarak hamileliğin oluşturulmasından ibarettir.

Bu konseptinin nasıl işlediği ile ilgili bir bilgiye sahip olmayan kişiler için faydalı bir kılavuz oluşturduk.

Daha rahat bir şekilde bu tedaviyi tercih etmeniz adına, nasıl işlediğini öğrenmeniz için en uygun cevaplarla donatılmış olan yumurta donasyonu tedavisi bölümüne bakmanız yeterli olacaktır.

Yumurta Bağışı için neden Kıbrıs’ı seçmeliyim?

Avrupa üzerinde bu tedaviyi veren pek çok ülke olmasına karşın, konu yumurta bağışına geldiğinde Kıbrıs, tecrübeyi daha da rahat yaşamanızı sağlayacak birçok olanağa sahiptir.

Okumaya devam ettikçe, pek çok kişinin gamet bağışı için neden Avrupa’nın özellikle bu kısmını seçtiğini öğreneceksiniz.

Doğası sayesinde sakin ve huzurlu bir yer olan Kıbrıs, yumurta donasyonu tedavisinde en iyi sonuçları elde etmek için harika bir yerdir.

Kıbrıs’ın ılık ikliminde zaman geçirerek ve her zamanki kısıtlamalardan uzaklaşarak, yumurta bağışı işlemi için doğru zihin yapısına erişmek ve rahatlamak adına pek çok seçeneğiniz olduğundan, tedavinin burada çok daha iyi işlediğini göreceksiniz.

Yumurta Nakli için Neden Dünya Tüp Bebek Merkezi’ni Seçmeli?

Yumurta donasyonu tedavisini gerçekleştirirken, finansal açıdan ulaşılması imkansız bir konsept haline getirmeden, güvenliğin ve doğruluğun gücü hakkında tavsiyelerde bulunuyor ve uygulamalar yapıyoruz.

Dünya Tüp Bebek, başarı oranlarının devamlılığı, modern tesisleri ve en güvenli yolları takip eden tecrübeli profesyonelleri ile Avrupa’daki en iyi on arasındadır.

Avrupa kıtası boyunca düşen doğurganlık oranlarıyla, doğal gebelik çok daha zor bir süreç haline gelmektedir. Gerçekten de, düşük doğurganlık oranları ile mücadele etmek için 50’nin üzerinde ülkede Tüp Bebek tedavisi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dünya Tüp Bebek’te neye ne için bakması gerektiğini bilen profesyoneller ile birlikte çalışabilirsiniz.

Ücretlerimizin karşılanabilir olduğu gerçeği de eklendiğinde güvenli, güvenilir ve uygun maliyetli bir yumurta nakli için insanlar Türkiye, İngiltere ve Avrupa gibi daha uzak yerlerden merkezimize gelmektedir.

Bekleme listesi olmadan ve yumurta donörü nün kim olduğunu açığa çıkarma gerekliliği duymadan işlerin çok daha hızlı ilerlemesini sağlayabilir ve bütün bir süreç içerisinde yer alan kişilerin gerekli gizliliğinin sağlandığından emin olabilirsiniz. Bu makaleyi okuyarak kliniğimizde yer alan daha fazla bilgiyi keşfedebilirsiniz.

Dünya Tüp Bebek, ortalamanın üzerinde başarı oranlarıyla, ISO 9001 standart hizmetlerini sağlayarak, modern tesisleri ve en güvenilir yöntemleri takip eden deneyimli profesyonelleri ile Avrupa’daki en iyi tüp bebek klinikleri arasında yer almaktadır.

Kıbrıs Yumurta Bağışından kimler faydalanabilir?

 • Yumurtalıkları olmayan kadınlar.
 • Prematür ovaryan yetmezliği olan kadınlar.
 • Genetik problemler nedeniyle oosit bağışından yararlanması önerilen kadınlar.
 • Kanser benzeri rahatsızlıklar sebebi ile gerçekleştirilen kemoterapi, radyoterapi yüzünden yumurtalıkları zarar görmüş olan kadınlar.
 • Menopoz geçirmiş olan yaşlı kadınlar.

İnsanların yumurta bağışı için Kıbrıs’ı tercih etmelerinin bir başka nedeni de yumurta donörü nün gizli kalma imkanının olmasıdır.

Peki bu nasıl çalışıyor?

Bağışlanmış Yumurtaların kaynağı

Bilinen ya da anonim donörler, yumurta bağışı programlarına seçilebilmektedir. Kaynağı bilmek oldukça gerekli olan açıklığın sağlanmasına yardımcı olabilir. Yumurta bağışında anonimlik ise süreç içerisinde yer almak isteyenler için sıklıkla çekişmeye neden olan bir noktadır.

Bununla birlikte, bilinen ya da anonim donör arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Peki, bu ne anlama gelmektedir?

Bilinen Yumurta Donörü

Bilinen bir donörden yumurta almak isteyen bir kadın, 21-30 yaşlarında, tıbbi ya da genetik problemi olmayan bir donör bulmalıdır.

Bulaşıcı hastalıklar için bilinen donöre uygulanacak olan yumurta nakli tarama testleri bütün donörler için aynıdır ve Avrupa İnsan Üremesi ve Embriyoloji Derneği (ESHRE) ile Amerikan Doğurganlık Tıp Derneğinin yönergelerine uygun olarak standartlaştırılmıştır.

Anonim Yumurta Donörü

Donörün anonim olduğu gamet bağışında, hem donörün hem de alıcının kimlikleri gizli tutulur.

Yumurta bağışı programına ilk olarak programa başvuran kadınların fiziksel ve psikolojik değerlendirilmeleri ile başlanır. ESHRE ve ASRM kriterlerine uygun olan tarama testlerinde, tıbbi ve genetik problemleri olmadığı ve bulaşıcı hastalıklarının bulunmadığı tespit edilir.

Yumurta Bağışı programına kabul edilecek olan donörler 21 ile 30 yaşları arasında ve her açıdan sağlıklı olmalıdır.

Eğer bunun kişisel ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, Kıbrıs yumurta donasyonunu tercih ettiğinizde anonim bir donörle çalışmak için bolca şansınız olacaktır.

Alıcı Çifti Bilgilendirme

Yumurta naklinin tıbbi prosedürü hakkında bilgilendirme yapılmalıdır. Programdaki katılımcı çiftin soruları, doktorları tarafından açık ve doğru bir şekilde cevaplandırılmalıdır. Prosedüre devam etmeden önce çiftlerden, işlemi kabul ettiklerini belirten imzalı onayları alınmalıdır.

Oosit bağışı gerçekleştirmeye karar veren Çiftlerin takibi

Doktorunuz tarafından tamamlanan testleri ve incelemeleri takiben, mikroenjeksiyon ve embriyo transferi aşamaları, devam etmeden önce, doktorunuzun sizi bilgilendireceği önceden belirlenmiş periyotta başlatılacaktır.

Yumurta donörünün ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel karakterleri alıcı çifte mümkün olduğunca benzer olacak şekilde seçilir. Ek olarak, etnik köken, kan grubu ve diğer fiziksel özellikler de yine mümkün oldukça benzer bir şekilde eşleştirilir.

Tedavinin Sonuçları

Şu anda, gamet bağışı sayesinde mükemmel hamilelik oranları elde edilmektedir. Bu oranlar, yumurta ve sperme sahip olan çiftlerin elde ettiği hamilelik oranlarından daha fazladır.

Bunun sebebinin, yumurta bağışçısının genç yaşı ve kısır olmayan çiftlere kıyasla daha kaliteli yumurta üretmesi olduğu düşünülmektedir.

Ayrıca, alıcının endometriyumunun hiper uyarılmaya maruz kalmaması ve nakil için daha uygun olması da etkilidir. Bu uygulamada, yaklaşık olarak %75 oranında hamilelik elde edilebilmektedir.

Yumurta Donasyonu Stage 1
Yumurta Donasyonu Stage 1
Yumurta Donasyonu Stage 3
Yumurta Donasyonu Stage 4
Yumurta Donasyonu Stage 5
Yumurta Donasyonu Stage 6

Yumurta Donörü Tedavi Aşamaları

 1. Eşleştirme
  Yumurta donasyonu ile ilgilenen çift, fiziksel özelliklerine göre en uygun anonim yumurta donörü ile eşleştirilir. Bunu, kliniğin tıbbi ekibi gerçekleştirir.
 2. Yumurta Donörünün Hazırlanması
  Donör’ün yumurtalıkları uyarılarak alıcının periyodu ile senkronize hale getirilir.
 3. Alıcının Hazırlanması
  Alıcının endometriyumu ilaçlar vasıtasıyla embriyo nakli için hazırlanır.
 4. Oosit Toplama (OPU)
  Yumurta donörü OPU için hazır olduğunda, yumurta alımı gerçekleştirilir.
 5. Dölleme ve Embriyo Transferi
  Toplanan yumurtalar sperm ile döllenir ve en iyi embriyolar, yumurta nakli ile tekrar alıcıya transfer edilir. Artan embriyolar daha sonra kullanılmak üzere dondurulur.
 6. Hamilelik Testi

Alıcının tedavi sürecindeki durumu, genellikle embriyo transferinden 11 gün sonra, hamilelik için test edilir. Yumurta donasyonu ile hamile kalanlar normal hamilelik süreciyle ayni şekilde devam eder. Yumurta nakli ile hamile kalanların normal hamilelikten farklı olarak destekleyici progesteron hormonu kullanırlar.

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Başarı Oranları

Kıbrıs’ta yumurta bağışı tedavisi başarı oranları oldukça yüksektir. Tüp Bebek tedavisinin başarı oranları sürekli gelişmektedir.

Genel olarak, 20-29 yaş aralığındaki kadınlar %82 oranında yumurta donasyonu başarısının tadını çıkarabilirler. 30-34 yaş aralığındaki kadınlar için bu oran %81’lere kadar yukarılara çıkmaktadır.

40 yaş üstü kadınlar bile %80 gibi oldukça etkileyici bir başarı oranından faydalanabilirler. 40 yaş üzerindeki kadınlar için, başarı oranları kendi yumurtalarının kullanımı ile bağışlanan yumurtaların kullanımı karşılaştırıldığında %11’den %80’e çıkmaktadır.

Bu da verdiğiniz kadarda çok büyük bir etki yaratabilir. Yüksek başarı oranları ile Kıbrıs yumurta nakli sıklıkla tercih edilen bir yerdir.

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Maliyetleri

Daha önce bahsedildiği gibi Kıbrıs’ta yumurta donasyonu maliyeti tahmin edebileceğinizin oldukça altındadır. Dünya Tüp Bebek’te, Kıbrıs’taki tüp bebek tedavimizin maliyeti 5.500€ dur.

Başka yerlere göre ödeyeceğiniz fiyat marjını daha iyi anlamanıza yardımcı olması adına diğer Tüp Bebek tedavisi maliyetlerimize göz atabilirsiniz. Fiyatlar, tamamen karşılayabileceğiniz bir maliyet ile işlemin gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Bu sebeple, neden pek çok kişinin Kıbrıs’ta yumurta donörü tedavisini tercih ettiğini daha rahat görebilirsiniz. Uygun maliyetli, güvenli, güvenilir ve her türlü koşula uygun çeşitli seçenekleri ile süreç ilerledikçe bir önceki mücadeleye adapte olmayı çok daha kolaylaştırmaktadır.

Eğer tedavi için Avrupa’da doğru yeri bulmaya çalışıyorsanız, Kıbrıs sizin için ideal bir seçim olabilir. Dünya Tüp Bebek de dahil olmak üzere, aralarından seçebileceğiniz oldukça geniş yelpazesi ile sahip olduğunuz bütün endişelerin bugünden başlamak üzere, daha tedaviyi yaptırmadan önce giderileceğinden emin olabilirsiniz.

Siz, en kaliteli tedaviyi hak ediyorsunuz. Dünya Tüp Bebek’te, bu tedaviyi Kıbrıs’taki en iyi başarı oranlarıyla sağlıyoruz.

Yumurta Donasyonu SSS

+
HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

MUTLU ANNE VE BABALARIMIZDAN BİRKAÇ SÖZ

Bu merkezde yumurta nakli tedavisi gördüm ve tüm ekip harikaydı. Başvuru yapar yapmaz, hasta koordinatörü beni aradı ve tüm sorularımı haftasonları dahil yanıtladı! Dünya Tüp Bebek Merkezi fiyatları, verilen hizmeti göz önünde bulundurursak çok iyiydi. Doktor Berk Angün ve tüm takım şahaneydi. Orada çok iyi bir tedavi geçirdik ve en içten bir şekilde bu merkezi tavsiye edebilirim.

- Ashley Johnson

Merkez’de son derece rahat ve hoş bir atmosfer var! Dr. Berk hastalarını iyi dinleyen ve onlara yüksek ilgi gösteren muhteşem bir doktor. Yumurta bağışı bizim için kolay bir karar değildi, ama Dünya Tüp Bebek sağolsun onların profesyonel ve kişiye özelleştirilmiş tedavi sürecinden çok memnun ayrıldık. Dr. Berk ve tüm Dünya Tüp Bebek ailesine bu güzel tecrübe, kaliteli hizmet ve anne baba olma sevincini bize yaşattıkları için çok teşekkür ederiz.

- Kim Dowson

15 yıl ve dört ülkede (Avusturya, İsviçre, Türkiye ve Kıbrıs) bir çok başarısız tüp bebek denemesinden sonra hayatımda ilk kez hamileyim! İnanılmaz derecede mutluyum ve Dünya Tüp Bebek Merkezi’ne minnettarım. İyiki onları çocuk sahibi olma arzumdan sonsuza dek vazgeçmeden bulabildim.

- Chaput Tanja Jäggi
İLGİLİ BLOG MAKALELERİ
Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz
Yumurta Donasyonu Yaptıranlar - Dünya Tüp Bebek Merkezi
Yumurta Donasyonu
DR Berk Angün

Yumurta Donasyonu Yaptıranlar

Gerek yaşa bağlı olarak, gerek infertilite sebepleri yüzünden kendi yumurtalarıyla hamile kalamayan kadınların gebelik elde edebilmeleri için Yumurta Donasyonu tedavisi önerilir.

Read More
Yumurta Donasyonu İle Anne Olanlar_Dünya Tüp Bebek Merkezi
Yumurta Donasyonu
DR Berk Angün

Yumurta Donasyonu İle Anne Olanlar

Tüp bebek yöntemiyle bebek sahibi olmak isteyen aileler için birçok farklı çözüm üretiliyor. Bunlardan biri de yumurta nakli. Sağlıklı olduğu ve doğurgan olduğu kanıtlanan bir kadının yumurtaları ile kendi eşine ait sperm döllenince yumurta nakli işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Read More