Yeni aileler kurmaktan gurur duyuyoruz. Gelin hayalinizi birlikte gerçekleştirelim!

Embriyo Donasyonu

Kıbrıs Embriyo Donasyonu

Konu, Kıbrıs’ta embriyo donasyonuna geldiğinde, neyle karşılaşacağınız ile ilgili sorularınız olabilir.

Dünya Tüp Bebek merkezinde size nasıl yardımcı olacağımızı anlamanız adına embriyo donasyonu ile ilgili bilmeniz gereken hayati bilgilerden bazılarını ve yöntem tarafından belirlenen hedeflere ulaşmanıza nasıl yardımcı olabileceğimizi aşağıda açıkladık.

Embriyo Donasyonu Nedir?

Embriyo donasyonu, kısırlık problemleri yaşayan çiftlere sıklıkla tavsiye edilen bir çözümdür. Eğer hem kadın hem de erkek yeniden üreme sistemleri arzu edilen sonucu veremiyorsa, embriyo donasyonu var olan en iyi çözüm olabilir.

Yumurtalar sağlıklı bir donörden elde edilir ve sperm bankasındaki sperm kullanılır ve bunlar güvenli, modern laboratuvar ortamında döllenir.

Ardından embriyolar mikroenjeksiyon yardımıyla, aksi halde mümkün olmayan hamile kalma fırsatını oluşturmasına yardımcı olması hedefi ile rahme transfer edilir.

Bu süreci anlamak ilk başta zor olabilir. Ancak, nelerle karşılaşabileceğiniz ile ilgili size açıklayıcı bir danışmanlık hizmeti sağlayacağız.

Alternatif tedavilere göre daha az hazırlık gerektirdiğinden, her ikinizin de sadece transfer işleminin gerçekleşmesi için orada bulunmanız yeterlidir. Bu da böyle önemli bir işleme zihinsel, fiziksel ve maddi olarak hazır olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır.

Embriyo bağışı, kadının kendi yumurtaları ile hamile kalamadığı ve erkeğin yumurtayı dölleyebilecek spermi olmadığında çiftlere tavsiye edilen bir yöntemdir. 

Bu tedavide, çiftin fiziksel karakteristiği ile uyumuna göre belirlenen yumurta ve sperm bağışları mikroenjeksiyon işlemine tabii tutulur.

Bütün donör yumurtalar ve spermler uygun bir tarama kontrolünden geçerler. Ardından embriyo, alıcı kadına transfer edilir ve başarı oranı ortalama %80’dir.

Embriyo Donasyonundan önce, diğer bağış uygulamalarında olduğu gibi, tıbbi gerekçe ve uygulamanın bütün detayları çift ile görüşülmelidir.

Embriyo Donasyonu Yöntemi

Embriyo Donasyonu Yöntemi

Tabii ki de embriyo bağışı süreci tamamen kişiseldir.

Bu nedenle, bir bütün olarak embriyo donasyonunu daha iyi anlayabilmeniz için kapsamlı bir indüksiyondan geçmeye hazır olmanız gerekmektedir.

Bu değerlendirme, karşılaşabileceğiniz şeylere hazırlanmanız adına oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Embriyo donasyonu, kişisel bir deneyim olduğundan edindiğiniz bilgileri not almanız önemlidir.

Tıbbi gerekçelerin açıklanmasından sonra, eğer çift embriyo donasyonunu seçerse, süreç çiftin tıbbi değerlendirmesi ile devam etmektedir.

Bu değerlendirmeler, tedavi süresince her ikinizin de karşılaşabileceği zorlukları belirlemeye yardımcı olmaktadır.

Tıbbi değerlendirmelerin sonucu, embriyo donasyonu ile ne kadar ilerleyebileceğinizi ya da sürece devam etmeden önce hangi engelleri aşmanız gerektiğini ortaya koymada belirleyici bir rol oynamaktadır.

Embriyo transferi ne zaman gerçekleşir?

Alıcı kadın, gerekli olan tarama kontrollerinden geçtikten sonra, gerekli olan bütün ilaçlar düzgün bir şekilde gözden geçirilir. Bu ilaçlar, implantasyondan önce vücudun tıbbi olarak hazır olmasına yardımcı olacaktır.

Hangi ilaçların gerektiği konusunda bir açıklık sağlandığında ve işleme geçilmesi üzerine anlaşıldığında, ultrason taramaları gerçekleştirilir.

Embriyo transfer tarihi, alıcının tıbbi takibine göre belirlenir ve çift, embriyo transferinden önce bilgilendirilir. Genel olarak, endometriyal kalınlık 7mm’in üzerinde olduğunda embriyo transferine uygun addedilir.

Endometriyal ya da rahim problemleri olan kadınların, çocuk sahibi olmak için embriyo donasyonuna ek olarak taşıyıcı anneliği de kullanmaları gerekebilir.

Embriyo transferinden sonra alınacak önlemler

Her uygulamada olduğu gibi embriyo transferini de yakından ve bütün hatları ile değerlendirmek önemlidir.

Hem sizi bekleyen zorlukların hem de embriyo transferinin yarattığı fırsatların farkına varmanız önemlidir.

Doğru merkezi seçmek bu yüzden bu kadar önemli. Transfer sonrası bakım ne kadar iyi ise embriyo transfer işleminden keyif almanız ve daha iyi sonuçlar elde etme şansınız o kadar yüksek olur.

Konu Kıbrıs’ta embriyo donasyonuna geldiğinde, geçireceğiniz ayrıntılı değerlendirme süresince avantajlar netleştirilebilir.

Verdiğiniz kararın belirgin doğası nedeniyle, embriyo donasyonunun güvenli ve başarılı bir şekilde ilerlemesi için en iyi imkanı sağlayan merkezde yapılması önemlidir.

Embriyo Donasyonu için Neden Kıbrıs’ı Seçmeliyiz?

Kıbrıs’ta yaşamasanız bile, burası embriyo bağışı gibi tedaviler için Avrupa’daki en iyi ülkelerden biri haline gelmiştir.

Konu embriyo donasyonu olduğunda Kıbrıs, bu gibi hizmetleri sağlamakta kıtadaki en yüksek oranlara sahip ülkeler arasındadır. Kıbrıs’ta embriyo bağışı gerçekleştirmenin neden iyi bir fikir olduğunu ortaya koyan sebeplerden yalnızca bazıları şunlardır:

  • Çok az yer bu derece istikrarlı kalitede bir tedaviyi uygun fiyata sunmaktadır.
  • Tıbbi Tüp Bebek tedavilerinin konforlu kalitesi, Kıbrıs’ın tıbbi bakımının gurur duyduğu bir yanıdır.
  • Ülke, reküperasyon için en rahatlatıcı ortamlardan birini sağlamaktadır.
  • Liberal donasyon düzenlemelerine sahiptir.

Çok az ülke, embriyo bağışını Kıbrıs’ta olduğu gibi gerçekleştirebileceğini iddia edebilir. Sektör bilgileri ile yaşam kalitesinin birleşmesi, Kıbrıs’ı harika bir seçim haline getirmektedir ve burada kalan bireylere keyifli anlar yaşatmaktadır.

Bir diğer sebep de tabi ki maliyettir. Kıbrıs’ta embriyo bağışının fiyatları , özellikle Avrupa’daki diğer ülkelerle kıyaslandığında oldukça adildir.

Embriyo Donasyonu için Dünya Tüp Bebek’i Doğru Seçim Yapan Nedir?

Dünya IVF - Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Dünya Tüp Bebek, 2018’deki en iyi Tüp Bebek merkezleri arasında gururla yer almaktadır.

Yüksek standartların belirleyicisi olarak görüldüğümüz için gururluyuz ve bunun devam etmesini sağlamak için çaba harcıyoruz.

The Global Clinic Rating tarafından, 2,000’i aşkın medikal merkezin bulunduğu listeden seçilip en iyi Tüp Bebek merkezleri arasında sayıldığımız için oldukça mutluyuz.

İşimize olan inancımızın başarımızın temeli olduğuna inanıyoruz. Bir an bile tereddüt yaşanmadığından emin olmak adına sizinle yakından ilgileniyoruz.

Aynı zamanda, bir sorunuz olduğunda net ve dürüst bir cevap aldığınızdan emin olmak istiyoruz.
Yüksek kaliteli merkezler ile hasta-odaklı yaklaşımı birleştirerek, kaygı dolu bir süreç yerine çok daha rahat bir süreç yaşamanızı sağlıyoruz.

Eğer Kıbrıs embriyo donasyonu ile ilerlemeyi düşünüyorsanız, sektörde neden bu kadar saygı duyulan bir merkez olduğumuzu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Kıbrıs Embriyo Donasyonu Başarı Oranları

Günümüzde, Kıbrıs embriyo donasyonu başarı oranları etkileyici bir biçimde 29-39 yaş aralığı için 83%’tür. 40 yaş için bile, başarı oranlarının 82% olması oldukça dikkat çekicidir.

Bu yüksek kaliteli başarı oranlarının sağladığı güven sayesinde doğru yolda olmanızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Eğer başka bir yerde düşük başarı oranlarıyla baş etmek zorunda kaldıysanız, embriyo donasyonunun en başarılı Tüp Bebek tedavi yöntemlerinden biri olduğunu bilmelisiniz.

Embriyo donasyonu, başarı şanslarını arttırmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Dikkate alacak bu kadar çok şey varken, başarı şansınızın olabildiğince yüksek olduğunu bilmek önemlidir.

Hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur ancak yüksek şans her zaman için güven aşılamaktadır.

Kıbrıs Embriyo Donasyonu Fiyatı

Tüm Tüp Bebek tedavileri gibi, Kıbrıs’ta embriyo donasyonunun fiyatı diğer yerlere kıyasla çok daha uygundur. Burada, standart Kıbrıs embriyo donasyon hizmetleri €7,500’dur. Kıta çapındaki ortalamaya bakıldığında bu miktar oldukça düşüktür ve artan karşılanabilirlik sayesinde sürecin başlamasını kolaylaştırabilir.

Her zaman olduğu gibi, Kıbrıs’taki Tüp Bebek tedavisi fiyatları, Avrupa’da ya da başka bir yerde olduğundan çok daha makul ve karşılanabilirdir.

Kıbrıs’taki embriyo donasyonu fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz, harcamalarınıza dair daha iyi bir değerlendirme yapmanıza yardımcı olabiliriz.

Bizimle hemen iletişime geçin, ve durumunuzla bağlantılı harcamalara daha yakından bakalım.

Daha Fazla Bilgi Edinin

Embriyo donasyonu ile ilgili daha detaylı bilgi için, SSS bölümüne göz atabilirsiniz ya da aşağıda yer alan ilgili blog makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Doktorlarımız eşliğinde ücretsiz konsültasyon hizmeti verdiğimizi unutmayınız, böylelikle size süreç boyunca yol gösterebilir ve tüm sorularınızı cevaplayabiliriz. Çözmeniz gereken bazı sorunlar olsa da, konu embriyo donasyonu olduğunda Kıbrıs, sorularınıza kolaylıkla cevap bulabileceğiniz en iyi yerlerden birisidir.

Embriyo donasyonunda yer alma konusunda endişeleriniz varsa, en iyi çözüm Kıbrıs’ta başarılı embriyo donasyonuna götüren aşamaları belirlemenize yardımcı olabilecek profesyonellere ulaşmak ve onlarla konuşmaktır.

Embriyo Donasyonu SSS

+

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

MUTLU ANNE VE BABALARIMIZDAN BİRKAÇ SÖZ

Dünya Tüp Bebek Merkezi için yorum yazmaktan mutluluk duyuyorum. Son derece sıcak, nazik, sabırlı ve profesyonel bir hizmet aldım. Avrupa’da yaşıyorum ve hasta koordinatörüm beni tedavi süreciyle ilgili kapsamlı ve zarif bir şekilde bilgilendirdi. Merkeze vardığımda tıbbi ekip beni bu hassas anda son derece nazik ama profesyonel bir şekilde karşıladı. Donmuş embriyolar çözülüp transfer edildi. 11 gün sonraki gebelik sonucum pozitif çıktı. Merkez son derece hijyenik ve temizdi. Tüm ihtiyaçlarım karşılandı. Dünya Tüp Bebek Merkezi’ne en derin duygularla teşekkür eder, tüm tüp bebek düşünen çiftlere bu sıcak ortamda tedavi görmeyi tavsiye ederim!

- Danielle Ashcroft

Nedeni açıklanamayan infertilite şikayetim vardı ve doktorum yumurta donasyonu’nun benim için en iyi seçenek olduğunu söyledi. Kocamla beraber Avusturalya’da yaşıyoruz ama Kıbrıs’ta yaşayan ailem vardı. Onlar bana Kıbrıs’ın yumurta donasyonu için çok iyi bir yer olduğunu söylediler. Başka bir tedavi seçeneği olmadığı ve eşim çok çocuk sahibi olmamızı istediği için tedavi ve tatil için Kıbrıs’a seyahat ettik. Son derece tedirgindim. Dünya Tüp Bebekle ilk görüşmem beni çok rahatlattı. “Doğru yerdeyim” dediğimi iyi hatırlıyorum. Doktorumuz benimle gayet otoriterdi ve bana peri masalları anlatmadı. Ayni zamanda çok nazikti. Tedavi süreciyle ilgili aşamaları adım adım bana anlattı ve ne gün ne yapılacağı ile ilgili beni bilgilendirdi. Şu an ne hissettiğmi anlatmak çok güç, şansıma inanamıyorum. Tedavi başarıyla sonuçlandı ve şu an çok tatlı bir kızımız var. Artık tek dileğim benim gibi ayni durumda olan çiftlerinde çocuk sevincini yaşayabilmeleri. Hayalimiz olan aile sevincini bize yaşattıkları için Dünya Tüp Bebek Merkezi’ne çok teşekkür ederiz

- Liz Farra

Klinik çok profosyoneldi ve bize özel tedavi protokolü uyguladılar. Dr. Berk and Özgü (klinik direktörü) çok iyi İngilizce konuşuyor ve e-postalarımıza anında cevap veriyorlardı. Her ikisi de tanışma anından itibaren samimiydiler. Hemşirelerden biri İngilizce konuşmuyordu ama başka biri tercümede bize yardımcı oldu. Her açıdan bu kliniği tavsiye ederim. Malpas otel’le olan anlaşmaları gerçekten çok başarılı, sizi havaalanından alıp tüm randevularınıza vaktinde gitmenizi sağlıyorlar. Tedavi boyunca gayet rahat olabiliyorsunuz.

- Emily Dickinson

İLGİLİ BLOG MAKALELERİ

Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz
Donasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek MerkeziDonasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek Merkezi
Embriyo Donasyonu
DR Berk Angün

Donasyon Nedir?

Donasyon kelime anlamı olarak bağış demektir. Donasyon bir organı ve dokuyu ihtiyacı olan bir kişiye bağışlamaktır. Tüp bebek tedavilerinde donasyon yumurta bağışı ve sperm bağışı ile elde edilen gebelik tedavileri için

Read More