Yeni aileler kurmaktan gurur duyuyoruz. Gelin hayalinizi birlikte gerçekleştirelim!

Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Konu Tüp Bebek tedavisini anlamaya geldiğinde, kafa karışıklığı yaşamak oldukça normaldir. Ne de olsa, hamilelik dünyasının çok küçük kısımları Tüp Bebek tedavisinde olduğu gibi yeni ya da sürekli değişiklik göstermektedir. Bu tarz bir tedavi gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız süreç hakkında daha fazla şey öğrenmek için zaman ayırmak karşılığını verecektir.

Tedavinizi nerede olacağınızdan aslında neyi temsil ettiğini bilmeye kadar öğrenmeniz gereken çok fazla şey var.  Ancak, bu önemli süreç hakkında daha fazla şey öğrendiğinizde, onu hayatınızın bir parçası olarak kabul etmeniz çok daha kolay olacaktır. Bu makalede, hamileliğin bu benzersiz biçimi hakkında mümkün olduğunca çok bilgiye değineceğiz.

Hadi gelin tedavi yöntemine yakından bakalım.

Üremeye Yardımcı Tedaviler Hakkında

üremeye yardımcı tedavi süreci

İlk gerçekleştirildiği 1978 yılından bu yana Tüp Bebek tedavisi pek çok değişikliğe uğrarken, bugün Tüp Bebek hamileliklerinin oldukça sofistike olduğu bir noktaya gelinmiştir. Zamanla birlikte işlemin daha incelikli bir hale gelmesiyle, tedaviyi gerçekleştirmek artık çok daha kolay olmaktadır.

Bu tarz bir tedaviyi gerçekleştirmek için kendinize güvendiğinizi hissetmeniz oldukça önemlidir: bu makale, gerekli özgüveni hissetmeniz için ihtiyacınız olan bilgiyi sağlamaya çalışacaktır.

Diğer herhangi bir durumda çocuk sahibi olmak gibi, bir çocuk sahibi olmak için hazır olduğunuza dair tam bir kesinlik hissi olmalıdır. Belki süreç farklı olabilir, fakat sonucu aynıdır: benim diyebileceğiniz bir bebek.

 

Tüp Bebek Nasıl Olur?

IVF Nasıl Olur

Şimdiye kadar öğrenmiş olabileceğiniz gibi bazı insanlar için standart cinsel ilişki hamilelik ya da gebe kalma konusunda yeterli değildir. Bunun sebebi kadın ya da erkek veya her ikisi de olabilmektedir.

Düşük kaliteli sperm ya da düşük sperm sayıları genellikle kısırlığın sebebi olabilmektedir. Mikroenjeksiyon kullanımı ile üremeye yardımcı tedavi terapisinde, bir sperm hücresinin başarılı olması için 15 milyon sperm hücresinin çalışması yerine, sadece tek bir sperm hücresine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu endüstrideki en erken gelişme, 1950’lerin başında John Rock, döllenmiş yumurtayı sağlam olarak çıkarma ‘hatasını’ yaptığında gerçekleşmiştir. 1950’lerin sonlarında, Worcester Kurumu bilim uzmanı Min Cheuh Chang tüp içi döllenme sistemini bir bebek tavşanın doğumunda kullanarak, bu sistemin mümkün olduğunu kanıtlamıştır.

Tüp Bebek Aşamaları

Tüp Bebek tedavisi, tüp içi döllenme olarak bilinen, döllenmenin eşsiz bir formudur. Bu işlem, bir yumurtanın ve spermin petri kabı içerisinde formüle edilmiş manuel kombinasyonunu kullandığınız anlamına gelmektedir.

Bu kombinasyon oradan alınır ve rahme transfer edilir. Ardından embriyo, tıpkı bir bebek gibi, pek çok açıdan büyür ve diğer herhangi bir çocukta olduğu gibi hamilelik sürecinin devam etmesine izin verir. Süreç biraz kafa karıştırıcı olabilir ve işlem aşağıdaki tedavi süreçlerinden geçmenizi gerekli kılmaktadır.

 • Hormon Uyarımı: İlk olarak, yeni yumurta üretiminin uyarılmasına yardımcı olmak için ilaç verilmektedir. Mümkün olduğunda, daha sonraki gelişim şansını maksimize etmeye yardımcı olması için birden fazla yumurta arzu edilir. Bu tamamlandıktan sonra, transvajinal ultrason gerçekleştirilir. Bu, toplanan herhangi bir kan tahlil örneği gibi yumurtalıklara daha yakından bakılmasına yardımcı olmaktadır. Bu aşamada, sürecin devam edecek olması oldukça muhtemeldir.
 • Yumurtaların Toplanması: Sürecin bir sonraki aşaması olan yumurtaların toplanması işlemi, ilk olarak yumurtaların çıkarılması ile gerçekleştirilir. Bunu yapmak için, oluşabilecek bir rahatsızlığın azaltılması adına genellikle anestezikler kullanılır. Operasyon süresince, hazır bulunan bir expert, ultrason görüntülerini kılavuz olarak kullanır. Aynı gün, erkekten yumurtalarla kombinasyon için hazırlanacak olan sperm örneğini üretmesi istenir.
 • Dölleme: Yukarıdaki işlemler gerçekleştirildikten sonra anne adayının yumurtaları, baba adayının spermi ile döllenir. Ardından, laboratuvar ortamında 16-20 saat boyunca kültürlenir ve daha sonra da döllenme işaretleri için kontroller devreye girer.
 • Embriyo Transferi: Bu aşamada, bazı kaliteli embriyolar anne adayının rahmine aktarılır. Embriyolar bu aşamada rahme aktarılır. Bu işlem 3-5 gün sürebilir. Bundan sonra sonda ya da küçük bir tüp, embriyo transferi için rahme yerleştirilir.

Tüp Bebek Nedir?

Tüp Bebek aşamaları

National Health Service tarafından tanımlandığı şekliyle (NHS), Tüp Bebek “doğurganlık sorunu olan insanların çocuk sahibi olmasına yardımcı olmak için var olan birçok teknikten birisidir.”

Şu anda süreç hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursanız, zamanla bir bütün olarak Tüp Bebek hakkında daha fazla şey biliyor olacağınızdan bütün bir deneyim sizin için daha az stresli bir hal alacaktır.

Başlarda ürkütücü hissettirebilecek olmasına rağmen, tedavinin nimetlerinden yararlanamayacağınızı düşünmeniz için bir sebep yok. Eğer bu kılavuzu takip ederseniz, sürecin bir sonraki aşamasına geçmeden önce onu tamamen anlamış olacaksınız.

Nasıl yapılıyor?

IVF nasıl yapılıyor

 

Şimdiye kadar bahsedildiği gibi, Tüp Bebek, doğal bir sürecin gerçekleşmesi için vücudun dışına çıkarak çalışmaktadır.
Bu işlem, anne adayının yumurtası ile baba adayının spermini karıştırmaktadır. Bu karışım tamamlandığında, önemli ölçüde oluşum şansı üretilmiş olur.
Genellikle, bu süreç ortalama 20 gün sürmektedir – ancak bazı durumlarda 16 gün gibi kısa olabilmektedir. Seçilen protokole bağlı olarak, uzun ya da kısa, farklı bir bekleme süreniz olacaktır. Tedavisi için ikinizin de başarılı birer aday olduğunuzdan emin olmak için uzun bir süre boyunca sağlık kontrollerinden geçmeniz gerekecektir.

 

Eğer işe yarayan bir tedavi aldığınızdan emin olmak istiyorsanız analizler ve kontroller oldukça hayatidir. Tüp bebeğin nasıl yapıldığını anlamanın en iyi yolu, kontrol prosedürlerinden geçmektir.

Bu tarz bir hazırlık, bu sürece katılımınızın bir sonucu olarak oluşabilecek her şeyle mücadele etmeniz için sizi daha uygun bir konuma getirecektir.

Aldığınız sonuçlara dayanarak, ya Tüp Bebek tedavisinde karar kılınacak ya da alternatiflere bakılacaktır.
Bu tarz bir tedavinin garantisinin olmadığı, anlaşılması gereken ilk şeydir.

Yaşınız, sağlığınız ve rahminizin durumu bir sonraki aşamada ne olacağını belirlemede çok büyük bir rol oynayacaktır. Tedavinin başarısı ayrıca tedavinin ve kullanılan ekipmanın kalitesine de bağlıdır.

 

Bu sebeple, sadece doğru Tüp Bebek tedavi merkezini değil ayrıca doğru pratisyen hekimi bulmaya da zaman ayırmak her zaman için yararlı olacaktır.

IVF sürecini anlamak

Tüp Bebek sürecini anlamak

Kısırlık sorunu yaşayan kadınlara ve kısırlık sorunu olan erkeklere üremeye yardımcı tedaviler önerilmektedir. Kadınlar için geçerli olabilecek en yaygın doğurganlık problemlerinden bazıları şunlardır:

 • Hayati önem taşıyan erken aşamadaki gelişime zarar verebilecek olan rahim problemleri.
 • Kaliteli yumurta üretimini zorlaştırabilecek hormonsal kısıtlamalar.
 • Doğal yolla gebe kalmayı zorlaştıran fallop tüplerindeki tıkanıklık ya da hasar.
 • Endometriyozis hastalığından mağdur olan ve bununla yaşayan kadınlar.
 • Açıklanamayan ya da teşhisi konulmamış doğurganlık problemleri.

Bu problemlerin her biri doğal olarak oldukça korkutucu gelebilir. Ancak, erkeklerin de, aşağıdaki gibi problemleri kapsayan, doğurganlık sorunları olabilir:

 • Düşük sperm sayısı, bunun anlamı doğurgan olmaya yetecek kadar sperm üretilmediğidir.
 • Düşük sperm hareketi, hiç kimsenin ‘sperm yarışını’ kazanamadığı anlamına gelmektedir.
 • Sertleşme gücü ya da kalitesi ile ilgili problemler, gebe kalma ihtimalini azaltmaktadır.
 • Kistik fibrozisi olan erkeklerde başarı şansı azalmaktadır.
 • Testis torbası ya da testislerde oluşan travma ve/ya da fiziksel sakatlık.

Ancak, her iki partnerin de doğurganlık problemlerine sebep olabileceğini önceki çalışmaların gösterdiğini aklınızda tutmanız oldukça önemlidir. Ortalama olarak 40/40/20 (her ikisi) şeklinde ayrılmaktadır. Kendi vücudunuzun kısıtlamalarını her zaman için kolaylıkla kabul etmek zordur.

Uremeye yardımcı tedavi işlemi oldukça güçlüdür, bu nedenle birbirinizi suçlamak için ortada bir neden yoktur. Güvenli çözümlerin varlığı kanıtlanmıştır.

Tüp Bebek yöntemi nedir?

Tüp Bebek yöntemi nedir

Kişisel durumunuza bağlı olarak değişmekle birlikte, genel olarak Tüp Bebek yönteminin yukarıda anlatılanlara oldukça benzer olduğunu göreceksiniz. Bu sürecin aşağıdakilere benzer bir yol izlediğini fark edeceksiniz.

 1. İlk olarak, güvenilir bir Üremeye yardımcı tedavi uzmanı ile tanışmanız gerekmektedir. Başka bir tedavi için uzman olmayan birine başvurmazsınız, Tüp Bebek için de uzman olmayan birine gitmeyin. Bir uzmanla tanışarak işe başladıktan sonra bir takım farklı kontrollerden ve görüşmelerden geçeceksiniz. Bu tarz bir yardım çok daha iyi sonuçlar doğurmakla birlikte her iki tarafın da hangi konumda olduğunu anlamasına yardımcı olur.
 2. Bu ilk üremeye yardımcı tedavi tanışmasını atlattıktan sonra, doğal adet döngüsünü düzenleyen ilaçları kullanmaya başlayacaksınız. İki aşamalı programın yüksek oranda başarıya ulaşmasını garanti altına aldığı için ilaç tedavisi hayatidir. Genellikle her ikiniz de, kendi kendinize uygulayabileceğiniz günlük enjeksiyonlar kullanacaksınız. Bu tarz bir tedavi yaklaşık olarak iki hafta sürmektedir.
 3. Ardından, sağlık ekibi yumurta tedariğinizin işlemin bir sonraki aşaması için uygun güçte olduğundan emin olacaktır. Bu da folikül uyarıcı hormon ya da FSH kullanımı anlamına gelmektedir. Bu, yumurtalıklarınızın yumurta üretme kapasitesinin artmasına yardımcı olur ve dölleme şansını arttırır.
 4. Bu aşamada, sıklıkla süreç analizi ve işlerin nasıl ilerlediğine dair bir değerlendirmeden geçersiniz. Bu işlem genellikle, her şeyin yolunda olduğunu garantilemek için yapılan ultrason taramalarını ve kan tahlillerini içermektedir. Ayrıca, genellikle süreci hızlandırmak için ekstra hormon enjeksiyonu da alırsınız.
 5. Sonrasında, sakin bir tedavi seansı boyunca yumurtalarınız toplanır. Bu işlem çok uzun sürmez ve şu anda göründüğünden çok daha az zararlı ya da rahatsız edicidir. Yumurtalar toplandığında, partnerin ya da laboratuvardaki donörün spermi ile birleştirilmek için hazırlanırlar. Bu işlem yapıldığında, kendi özel küvözünde döllenmelerine izin verilir.
 6. Son olarak, embriyo vücuda nakledilir.  Bu nakil işlemi kateter tüpü kullanılarak gerçekleştirilir ve bu da işlemin hızlı, acısız ve genellikle yatıştırıcı ilaç olmadan yapılmasını sağlar. Çeşitli faktörler, alınacak olan yumurta sayısını belirleyecektir. Bu sebeple, bu bölüm için kesin bir plan bulunmamaktadır. Tamamen sizin durumunuza bağlıdır.

Yukarıdakilerden farklı olarak tedavi boyunca ne olabilir?

üremeye yardımcı tedavi başarı şansı nasıl artırılır

Çoğu tıbbi yöntem standartlaşmış ve sabitken, Tüp Bebek tedavisi bunlara benzememektedir.

Yukarıdakilerden farklı olarak tedavi süresince ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, size kesin olarak bir şey söylemek oldukça zor. Yaşınız, sağlığınız ve hatta şans bile bazı adımların tedavi planınızdan çıkarılmasında ya da ekleminde büyük bir rol oynamaktadır.

Ancak bunun sizi umutsuzluğa itmesine izin vermeyin: hamilelik eşsiz ve kişisel bir yolculuktur.

Tüp Bebek tedavisinin var olan güçlü ve etkili formlarında bile, kendi kişisel ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişiklikler olacaktır.

Ancak, süreçlerin büyük bir çoğunluğu yukarıda anlatılanları takip edecektir. Tedavinizin neleri gerektirebileceği ile ilgili daha fazla şey öğrenmeye ihtiyacınız olduğunu hissediyorsanız, danışma süresince daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
esince daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Üremeye Yardımcı Tedavi Zaman Çizelgesi: Başlangıçtan Bitişe

İlk başta Tüp Bebeğin zaman çizelgesine ayak uydurmak oldukça zor olabilir. Bu sebeple Tüp Bebeğin, başlangıcından bitişine kadar olan zaman çizelgesini anlamak oldukça önemlidir.

Kendinizi ne kadar bütün bir sürece hakim hissederseniz, tedavinizin uzun süreli başarı şansı o kadar fazla olur. Genellikle, tedavi süreci ortalama üç hafta sürmektedir.

Tabi ki, tedavi sürecinde kişiden kişiye ufak farklılıklar olabilir. Bu, vücudunuzun yakın gelecekte gerçekleşecek olan zorluklar ve fiziksel değişikliklerle mücadele etmeye hazır olmasını garanti altına almak için yapılacak olan bütün gerekli kontrolleri içermektedir.

Ancak daha da önemlisi, çeşitli sebepler nedeniyle tedaviye en azından iki hafta daha eklemeniz gerekebilir. Bu da, kontrol döngüsüne ekstra zaman ekleyecek olan her iki hamilelik kontrolünü içermektedir. Döngünün bu ilk evresi, Tüp Bebek tedavisine başlamadan önce, yaklaşık dört hafta sürecektir: bu süreye kendinizi tedavi için hazırlamanız da dahildir.

Bundan sonra, işler çok daha hızlı ilerleyeceği için gerçekleştirmeniz gereken şeyleri yoluna sokmak çok daha kolay olacaktır. Zamanın çoğu oldukça sık ve hızlı biten randevuları beklemekle geçecektir.

Zaman çizelgesini başlangıcından sonuna kadar takip etmek zor olabilir ancak onu anlamak nispeten daha kolaydır. Peki, zaman çizelgesinde yer alan değişikliklere sebep olan nedir?

İmplantasyon Zaman Çizelgesindeki değişiklikleri anlamak

Tüp Bebek implantasyon Zaman Çizelgesi

Implantasyon zaman çizelgenizin bir parçası olarak sonuçların gelmesi için oldukça uzun bir süre beklemelisiniz. Bunun sebebi, yumurtalarınızın ve embriyolarınızın ilaç tedavisine istenilen etkiyi gösterdiğinden emin olmak için olabilir. Bu da doğal olarak deneyime daha fazla süre eklemektedir.

Bu sürecin doğal bir parçasıdır. Gecikme ya da komplikasyonların yaşanması normaldir. Bu karmaşık bir süreçtir.

O yüzden de zaman ilerledikçe problemlerin oluşması muhtemeldir. Fakat zihnen hazır olabilmeniz için implantasyon zaman çizelgenizdeki değişiklikleri anlamak oldukça önemlidir.

Başlangıcından sonuna kadar Tüp Bebeğin ne kadar sürdüğünü bilmek bir miktar rahatlık verir. Tüp Bebek tedavisi danışmanlığı süresince, sizin durumunuza dair daha doğru bilgiler içerdiği için zorlu geçecek dönemlere zaman çizelgesinden göz atmalısınız.

Tedavi Süreci

Tüp Bebek aşamaları ile ilgili anlamanız gereken ilk şey pek çok faktörün sizin adınıza süreci değiştirebileceğidir.

Örneğin, yaşınız ve sağlık kontrollerinizin ne söylediği, tedavinizi nasıl yapıldığıyla ilgili çok büyük bir fark yaratabilir.

Ancak, neyin yaklaştığına dair gerçekçi bir değerlendirmeyi sürdürmeniz önemlidir. Her geçen yıl aşamaları daha kolay hale gelirken, komplikasyonlar hala oluşabilir. Vücutlarımız eşsizdir ve başkaları için kolayca işe yarayan bir şey sizin için zorlayıcı olabilir. İşte bu yüzden memnun olmalısınız.

Standart sürelerin sizi ele geçirmesine izin vermeyin: Sizin tedaviniz gerektiği kadar sürecektir: ne eksik, ne fazla.

Bu durum bazen moral bozucu olabilir ancak olumsuz olduğu kadar hızlı bir şekilde olumlu olarak da değişim gösterebilir. Akıl sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şey rahatlamak ve sürecin gerektiği kadar sürmesine izin vermektir.

Bunun zaman alacağını kabul etmek faydalı olacaktır. Tüp Bebek tedavisinin her bir evresi için genel süre değişebilecekken, nihai hedef değişmeyecektir.

İn vitro fertilizasyon çeşitleri nelerdir?

ART teknikleri nelerdir

Tüp Bebek tedavisinin akılda tutulması gereken bir diğer unsuru da çok çeşitli tedavi türlerinin bulunduğudur. Şu anda, insanların tercih ettiği en popüler Tüp Bebek tedavileri şunları kapsamaktadır:

 • ICSI. Bu üremeye yardımcı tedavi tekniği oldukça popülerdir ve doğurganlık tedavisinin yaygın bir formudur. Bu teknik yumurtayı mikro manipülator olarak bilinen bir alet ile döller. Spermi bir laboratuvar ortamında önceden yumurtaya enjekte eder.
 • IVF. Bu üremeye yardımcı tedavi  türü, haliyle, spermin yumurtaya doğal bir şekilde girmesine izin vermekten ibarettir. Laboratuvar ortamında gerçekleşmesine karşın, işlemin başarılı olmasını sağlamak için mikro manipülasyona gerek yoktur.
 • NCIVF. Doğal Döngülü Tüp Bebek tedavisi, hormon tedavisi olmadan minimal düzeyde ilerlemek isteyen kadınlar içindir. Ancak bu, tedavinin doğrudan bir çeşidi olmaktan daha ziyade, tedavi için yapılacak olan hazırlıklar öncesi bir düzenleme niteliğindedir.
 • IUI. Tüp Bebek tedavisinin yaygın bir türüdür. IUI, yumurta toplanmasını tamamen es geçerek, spermin bir kadının rahmine doğrudan enjekte edilmesi için kullanılır: daha düşük başarı oranı olmasına karşın uygun maliyetlidir.
 • Blastocyst. Embriyo beşinci günde oluşur ve on beşinci günde işleme başlamak için çoğunlukla bir blastosist nakli gerçekleştirilir.

Kısa bir süre sonra, size uygun olan tedavi tekniği hakkında daha akıllı kararlar almak için ihtiyacınız olan tüm yardımı elde edeceksiniz.

Tabi ki, danışmanlık süresince, sizin ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde uyabilecek her bir seçenekten haberdar olacaksınız.

Her bir Tüp Bebek tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinerek, ilerlemeye hazır hale geleceksiniz.

Tedavide kullanılan hormonlar

Üremeye yardımcı tedavilerde kullanılan hormonlar

Tüp Bebek tedavisi olurken, tedavide kullanılan hormonlar hakkında bilgi sahibi olmak oldukça değerlidir. Bazı insanlar, yukarıda bahsedilen ‘Doğal Döngülü Tüp Bebek’ tedavisinde belirtildiği gibi, hormon kullanmaktan yana olmasa da hormonlar pek çok durumda tedavinin başarı oranlarında çok büyük rol oynar.

Eğer tedavi olmayı düşünüyorsanız, alacağınız hormonsal tedavinin ne olduğunu anlamak faydalı olacaktır. Bu da genellikle şu önemli tedavileri içermektedir:

 • Cinsiyet Bezlerini Uyarıcı Hormon (FSH). Bu hormon, ağırlıklı olmak üzere hipofiz bezi tarafından üretilmektedir ve genellikle yumurtalıklar ile testislerin fonksiyonunu düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Bu hormondaki verimsizlik hem kadın hem de erkek kısırlığında öncü bir rol oynamaktadır.
 • Luteinleştirici Hormon (LH). Bu hormon da hipofiz bezi tarafından salgılanır ve yeniden üretme yeteneğimizi kontrol altına almamıza yardımcı olur. Doğal olarak, sisteme daha fazla LH almak, artan LH değerleri sayesinde üreme kapasitenizde bir artış görmenize yardımcı olacaktır.

Bunlar Tüp Bebek tedavisinde kullanılan en yaygın iki hormondur ve bu süreçte yaşayacaklarınızı daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Bu da her zaman olduğu gibi danışmanlık süresince değerlendirilecektir.

Başarı Oranlarını Anlama

Çeşitli üremeye yardımcı tedavi istatistiklerine göz attığınızda günümüzdeki diğer Tüp bebek tedavilerinin başarı oranları sizi şaşırtabilir. Bir zamanlar ‘Deneme – yanılma’ şeklinde gebe kalma olarak bakıldığı düşünüldüğünde, modern Tüp bebek tedavisi öncekilere oranla çok daha kapsamlı ve güvenlidir.

Örneğin, şu anda başarı oranları 20-29 yaş aralığı için 56% oranındadır. Hatta 40 yaş ve üstü 14% oranında başarıya sahiptir: Bu yüksek başarı oranları bir kaç sene öncesine kadar bile mümkün değildi.

Lütfen bu başarı oranlarının canlı doğum oranları için değil, gerçek hamilelikler için geçerli olduğunun bilincinde olunuz. Canlı doğum oranları genellikle yukarıda verilen yüzdelerin 10-15%’ini oluşturmaktadır. Doğal olarak, başarı oranları çoğunlukla yaş, sağlık ve doğurganlık geçmişi ile belirlenmektedir.

Tüp Bebek Fiyatı Nedir?

IVF Fiyatı Nedir?

Günümüzdeki Tüp bebek fiyatlarına bakıldığında, ücretlerin daha karşılanabilir olduğunu gördüğünüzde mutlu olacaksınız. Yine de bu nereye ve ne zaman gittiğinize bağlı olarak değişebilir. Şu unutulmamalıdır ki, tedavinin uygulanabilir olması için uygun maliyetli olması gerekmektedir.

Bazı bölgelerdeki Tüp bebek fiyatları çok daha uygun olabilir. Örneğin, bazı bölgelerde  üremeye yardımcı tedavi hizmeti ücretleri yaklaşık olarak €3,500 civarındadır.

Unutmayınız ki üremeye yardımcı tedavi ücretleri ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir: belki de komşu ülkenizde bile. Tüp bebek tedavisi için dünya çapında üzerinde anlaşılmış bir ücret bulunmamaktadır.

Yurtdışına gitmeli misiniz?

Tabi ki, yukarıda bahsedildiği gibi, yurtdışındaki ücretler sizin için daha erişilebilir olabilir.

Yurtdışındaki Tüp bebek uygulamasının faydalarını anlamak, her zaman unutulmaz bir deneyim olmuştur. Her zaman için ülkenizdeki ve yurtdışındaki seçeneklere açık olmalı ve tamamını anlamaya çalışmalısınız.

Aşağıdaki bölümü inceleyin ve yurtdışındaki fiyatlar ile ilgili daha iyi bir fikir edinin.

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Tercihi

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek merkezi, yüksek kaliteli tedavi, güvenilir bakım ve ülkenizdeki fiyatlara kıyasla harika fiyatlar sunmaktadır.

Bu durum tedavisinin finansal etkisini büyük oranda azaltarak maksimum fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır. Eğer yurtdışında bir merkeze gitmek isterseniz, o zaman Kıbrıs gibi güvenilir, emniyetli ve refah olmasıyla  ün kazanmış bir bölgeyi ziyarete gelin.

Kıbrıs Tüp bebek merkezi sadece bu süreci karşılanabilir kılmakla kalmayıp tedavi için buraya geldiğinizde, zengin iklimi ve uygun fiyatlı konaklama seçenekleriyle, gelecek çocuğunuza hazırlanırken size rahatlama imkanı sunmaktadır.

Avrupa’daki en iyi Tüp bebek merkezi hangisidir?

Avrupa’daki en iyi IVF merkezi hangisidir?

Tabi ki, Avrupa gelişmiş birçok ülkenin bir araya gelmesinden oluştuğu için Avrupa’daki birçok klinik en iyi merkez olduğunu iddia etmektedir. Vaktinizi ayırıp ayrıntılı olarak hazırladığımız Avrupa’nın en iyi Tüp bebek tedavisi merkezleri rehberimize göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu rehber, sadece seçim şeklinizi geliştirmekle kalmayıp, size Avrupa’nın en iyi Tüp bebek merkezleri hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde sunmaktadır.

Bu prestijli listede, Dünya IVF, 7. sıradadır ki kıta çapındaki rekabete bakıldığında bu oldukça büyük bir başarıdır.

 

40 yaş ve üzeri için en iyi Tüp Bebek merkezlerini bulma

Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi - DÜNYA IVF

Tabi ki, 40 yaşın üzerindekiler için başarı oranları büyük ölçüde azalabilir. 35-39 ile 40+ yaşlarda bu oranın %31 oranında düştüğü görülmektedir.

Bununla birlikte bu oran, 30’lu yaşlardakilerin Tüp Bebek tedavisi ile bir çocuk sahibi olmalarına yardım edecek, uzmanlaşmış bir merkezi bulabilmeleri için gerekli zamanı harcamaları gerektiği anlamına gelmektedir. 

Başarı oranları düşük olmakla birlikte, doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilecek uzman merkezler mevcuttur. 40+ bir tedavi planı için daha profesyonel ve güvenilir bir yerde olmak ve başarı şansınızı arttırmak istiyorsanız en iyi 40+ Tüp Bebek merkezlerine yakından bakmanızı öneririz.

Embriyo nakli sonrasında hayatın tadı nasıl çıkarılır?

embriyo transferi sonrasında hayatın tadı nasıl çıkarılır

Konu Tüp Bebek sonrası hayat ile başa çıkmaya geldiğinde, sizi neyin beklediği hakkında emin olmayabilirsiniz. Ancak, sonrası hayat kılavuzunu okuyarak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Bu harika ve sevindirici deneyimi doya doya yaşamanız için gerekli bütün yardımı almanızı sağlayarak, sizi bekleyen mücadelelere karşı hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır.

Daha da önemlisi,tedavi sonrası hayatın, size sağladığı fırsat zenginliği ile çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Aksaklıkları nasıl giderebileceğinize dair bilgi eksikliğinden, neyin bir problemin habercisi olup olmadığını bilmeye kadar Tüp Bebek transferi sonrası makalemiz, en iyi sonuçları elde edebilmeniz için deneyiminizin bu eşsiz bölümü boyunca güvende olmanızı kolaylaştıracaktır.

Embriyonun Time Lapse (Embriyoskop) Görüntülenmesi

Embriyo gelişim aşamaları - DunyaIvf

Tüp Bebek tedavisinin Time-lapse embriyo görüntülemesi (Embriyoskop) son zamanlarda oldukça popülerleşmiştir ve tedavi olan kimseler için deneyimlerinin çok daha keyifli olmasına yardımcı olan en iyi yollardan bir tanesidir.

Bu, yumurtanın rahime yerleştirilmesinden önce laboratuvarda embriyo gelişimini görmenize olanak sağlamaktadır. Embriyo sayısını yakından gözlemleme imkanı sunduğu ve embriyonun şekli ile hücrelerin bölünmesinde daha üstün bir kontrol sağladığı için bu oldukça önemlidir.

Doğal olarak bu, tedavi ile alakalı oluşabilecek pek çok problemin azalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, embriyonun zaman içerisindeki gelişimini daha hızlı ve doğru bir şekilde sunarak, daha kaliteli analizler elde etmenize yardımcı olur.

Bu da kusurlu embriyoların seçilmesini engellemede ve çok belirgin bir sürede embriyolarınızın başarı oranın gelişmesine yardımcı olmada çok önemli bir rol oynar. Doğru yapıldığı zaman, Tüp Bebeğin time-lapse embriyo (Embriyoskop) görüntülemesi, genel analize ekstra bir doğruluk katmaya yardımcı olur.

Bununla birlikte, Tüp Bebek tedavisinin time-lapse embriyo görüntülemesinin (Embriyoskop), bir embriyonun kalitesini ARTTIRMADIĞINI dikkate almak önemlidir. Ayrıca, bu görüntüleme herkes için uygun değildir. Sadece günün belirli zamanlarında gerçekleştirilebildiği için, yumurtanın büyüdüğü kültür ortamını bozma riski de bulunmaktadır.

Hala kararsız mısınız?

Tedavinin zorluğunu ve gerçek ölçeğini göz önüne aldığınızda, bir bütün olarak tedavi planına daha çok emek ve zaman harcamak faydalı olur. Bu yüzden, tedaviyi kendi açınızdan değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Örneğin, Kıbrıs’ta yer alan üremeye yardımcı tedavi uzmanları ile çalışmak, tedaviye bakışınızı değiştirebilecek bir fırsat sunar. Cevaplar belirmeye başlar ve durumun artıları ve eksileri hakkında kendinizi çok daha özgüvenli hissedersiniz.

Tüp Bebek tedavisi sürekli olarak değişip gelişmekte iken, düne göre bugün çok daha fazla şey bilmekteyiz. Bu da böyle devam edecektir.

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Dünya Tüp Bebek Merkezi ile bugün İletişime Geçin, ve bu konu hakkında daha detaylı görüşmek için bir danışmanlık hizmeti ayarlayın.

Tüp Bebek SSS

+

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

MUTLU ANNE VE BABALARIMIZDAN BİRKAÇ SÖZ

Çok iyi bir merkez, süper bir doktor! Bana gerçekten iyi baktılar. Klinik hem çok güzel hem de tüp bebek tedavimiz başarılı geçti. Dünya Tüp Bebek Merkezi muhteşem, tavsiye ederim!

- Tinka Cole

Kıbrıs’taki Dünya Tüp Bebek Merkezi size boş vaatlerde bulunmaz. Bize söz verdikleri herşeyi yaptılar. Onlara güvenebilirsiniz. Orada muhteşem bir atmosfer, yardımsever ve arkadaş canlısı personeller ile tanışacaksınız. Tedavi gören hastalara karşı yaklaşımları çok iyi ve konusunda uzman doktorları var. Bu merkezi kesinlikle tavsiye ediyorum ve bu merkezi seçtiğiniz için asla pişman olmayacaksınız. Amacınıza (bebek sahibi olmak) için size özel tedavi uyguluyorlar. Tabii Tanrı değiller, ama ellerinden ne geliyorsa sizin için yapıyorlar ve hamile kalmanızı sizin kadar istiyorlar! Bizi çok mutlu ettiler ve Tanrı’ya şükürler olsun ki şu an eşim 3 aylık hamile :))) Tüm Dünya Tüp Bebek ekibine tesşekkür ederiz!!

- Arek Kharlamov

15 yıl ve dört ülkede (Avusturya, İsviçre, Türkiye ve Kıbrıs) bir çok başarısız tüp bebek denemesinden sonra hayatımda ilk kez hamileyim! İnanılmaz derecede mutluyum ve Dünya Tüp Bebek Merkezi’ne minnettarım. İyiki onları çocuk sahibi olma arzumdan sonsuza dek vazgeçmeden bulabildim.

- Chaput Tanja Jäggi

İLGİLİ BLOG MAKALELERİ

Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz
Kıbrıs'daki En İyi Tüp Bebek Merkezleri
Tüp Bebek
DR Berk Angün

Kıbrıs’daki En İyi Tüp Bebek Merkezleri

2016 yılı itibariyle Kıbrıs ta tüp bebek sayısı 15’i aşmış durumdadır. Daha 2 yıl öncesine kadar Kıbrıs’daki tüp bebek merkezleri sayısı bunun yarısı idi. Son yıllarda artan taleple Kıbrıs’da tüp bebek tedavisi uygulayan

Read More
Obezite ve Tüp Bebek
Tüp Bebek
DR Berk Angün

Obezite ve Tüp Bebek

Obezite yani aşırı şişmanlık, hem tüp bebek tedavisinde hem de normal yollarla gebe kalınması için kadınlar üzerinde büyük derecede etki yapmaktadır.

Read More