Yumurta Donasyonu Yaptıranlar

Yumurta Donasyonu Yaptıranlar - Dünya Tüp Bebek Merkezi

Gerek yaşa bağlı olarak, gerek infertilite sebepleri yüzünden kendi yumurtalarıyla hamile kalamayan kadınların gebelik elde edebilmeleri için Yumurta Donasyonu yani Yumurta Nakli tedavisi önerilir.

35 yaşından sonra kadınların yumurta sayısı ve kalitesi azalmaya başlar ve gebelik elde etmek isteyen 35 yaşı üzeri birçok kadın bu sebeplerden dolayı çocuk sahibi olamaz. Buna ek olarak, yaşı çok genç olmasına rağmen erken menapoza giren kadınlar da çocuk sahibi olmak isteyip de olamaz. Böyle durumlarda çifte yumurta donasyonu tedavisi yani tüp bebek önerilir.

Yumurta kaynaklı çocuk sahibi olamayan çiftin bu tedavi için uygun olup olmadığını anlamak için öncelikle erkekten Spermiogram yani sperm testi istenir. Eğer sperm testi doktor tarafından işem için yeterli bulunursa, o zaman çift yumurta nakli için ön tedavi sürecine başlatılır.

Yumurta donasyonu tedavisi yaptıranlar ilk önce infertiletinin sebebini araştırıp, sonrasında bu tedaviyi yaptırıyorlar. Eğer ki çiftin çocuk sahibi olamama sebebi yumurta kaynaklı ise, çiftin fiziksel özelliklerine benzeyecek 21-30 yaşları arasında herhangi bir sağlık problemi olmayan anonim donörün yumurtaları ile işlem yapılması önerilir.

Çiftler, yumurta donasyonu hakkındaki tüm sorularını tüp bebek tedavilerinde deneyimli uzman bir doktora danışabiliyor veya bu konu hakkındaki yazılmış makaleleri okuyarak bilgi edinebiliyorlar.

Böyle bir tedaviye başlamadan önce, internette yumurta donasyonu yaptıranların tedavisi ile ilgili bilgi edinilebilecek birçok form bulunmaktadır. Bu formlarda çiftler tedavi hakkındaki soruları, yumurta donasyonu yaptırırken yaşadıkları deneyimleri ve yaptırdıktan sonrası ile ilgili yaşadıklarını birbirleriyle paylaşırlar.

İnfertilite yaşayan bir çok çift bu tedavileri yaptıranlar var mı, veya daha önce yumurta donasyonu yaptıranlar var mı diye düşünerek kendisini oldukça yalnız ve çaresiz hisseder. Oysa ki günümüzde bu tedaviler oldukça yaygınlaşmış ve birçok çift tarafından tercih edilmektedir.

En Son Makaleler
PGT Yöntemi Nedir?

PGT Yöntemi Nedir?

PGT yöntemi ile hem çocuğunuzun cinsiyetini önceden belirleyebilirsiniz hem de herhangi bir genetik hastalığı olup olmadığından emin olabilirsiniz!

Detaylı bilgi
Donasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek MerkeziDonasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Donasyon Nedir?

Donasyon kelime anlamı olarak bağış demektir. Donasyon bir organı ve dokuyu ihtiyacı olan bir kişiye bağışlamaktır. Tüp bebek tedavilerinde donasyon yumurta bağışı ve sperm bağışı ile elde edilen gebelik tedavileri için

Detaylı bilgi
Eşi Azospermi Olanlar_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Eşi Azospermi Olanlar

Azospermi yani menide canlı sperm bulunamadığı durumlarda doğal yollarla hamile kalmak oldukça zordur. Bu sorunu yaşan çiftler eğer erkeğin operasyon yardımı ile sperm bulunma şansı var ise öncelikle operasyon yardımı ile canlı ve kaliteli sperm aranır.

Detaylı bilgi
Dondurulmuş Embriyo Transferi Aşamaları_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Dondurulmuş Embriyo Transferi Aşamaları

Gerek tüp bebek tedavisinde embriyo transferinden sonra geriye kalan sağlıklı embriyolar, gerekse rahim içerisinde kaynaklanan problemlerden ötürü transferin gerçekleşemediği durumlarda embriyolar ileriki zamanlar için dondurulup saklanır.

Detaylı bilgi

Faydalı Bilgi? Paylaş!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest