Kıbrıs Tüp Bebek Doktorları

Kıbrıs Tüp Bebek Doktorları_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs’ta tüp bebek merkezleri sayısı son yıllarda artan talep neticesinde ciddi oranda artmıştır. Buna bağlı olarak Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi üzerine uzmanlaşmış çok sayıda tüp bebek doktoru vardır.

Kıbrıs’ın önde gelen tüp bebek doktoru olarak Dünya tüp bebek merkezi tıbbi direktörü Dr. Berk Angün gösterilmektedir. Dr. Berk Angün 10 yılı aşkın süredir tüp bebek dalından uzman doktor olarak görev yapmaktadır. Dr. Berk Angün 15 yıl kadar önce ihtisasını Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesinde tamamlamıştır.  İhtisasının ardından Eskişehir’de özel bir kadın doğum hastanesinde görev yapmış ardından ise İstanbul Amerikan Hastanesi tüp bebek ünitesi ve Ankara Anatolia tüp bebek merkezlerinde Üremeye Yardımcı Tedaviler (ÜYTE) eğitimi almış ve tüp bebek uzmanlık sertifikasını elde etmiştir.

Dr. Berk Angün’ün TSRM Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği, Türk Jinekoloji Derneği (TJOD), Kıbrıs Türk Tabipler Birliği ve Jinekolojik Endoskopi Derneği (JED) üyelikleri bulunmaktadır.

Kıbrıs’taki diğer tüp bebek doktorları:

Dr. Halil İbrahim Tekin (Crown IVF)

Dr. Savaş Özyiğit (Kıbrıs tüp bebek merkezi)

Dr. Şevket Alptürk (Doğuş tüp bebek merkezi)

Dr. Murat Önal (Gyno life tüp bebek merkezi)

Dr. Verda Tunçbilek (Ada tüp bebek merkezi)

Dr. Firdevs Uğuz Tıp (Kolan British Hastanesi)

Dr. Mürüde Çakartaş

Kıbrıs’ta tüp bebek merkezi ve doktoru seçerken hastaların dikkatli davranmaları ve birkaç merkez ve doktoru karşılaştırdıktan sonra karar vermeleri tavsiye edilmektedir. Karar vermeden önce günü birlik bir Kıbrıs ziyaretiyle merkez ve doktor seçimi çok daha kolay ve sağlıklı yapılabilmektedir. Tedaviye karar vermeden önce yapılacak ziyaretler ileride yaşanabilecek hayal kırıklığının önüne geçebilecektir.

En Son Makaleler
PGT Yöntemi Nedir?

PGT Yöntemi Nedir?

PGT yöntemi ile hem çocuğunuzun cinsiyetini önceden belirleyebilirsiniz hem de herhangi bir genetik hastalığı olup olmadığından emin olabilirsiniz!

Detaylı bilgi
Donasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek MerkeziDonasyon Nedir_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Donasyon Nedir?

Donasyon kelime anlamı olarak bağış demektir. Donasyon bir organı ve dokuyu ihtiyacı olan bir kişiye bağışlamaktır. Tüp bebek tedavilerinde donasyon yumurta bağışı ve sperm bağışı ile elde edilen gebelik tedavileri için

Detaylı bilgi
Eşi Azospermi Olanlar_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Eşi Azospermi Olanlar

Azospermi yani menide canlı sperm bulunamadığı durumlarda doğal yollarla hamile kalmak oldukça zordur. Bu sorunu yaşan çiftler eğer erkeğin operasyon yardımı ile sperm bulunma şansı var ise öncelikle operasyon yardımı ile canlı ve kaliteli sperm aranır.

Detaylı bilgi
Dondurulmuş Embriyo Transferi Aşamaları_Dünya Tüp Bebek Merkezi

Dondurulmuş Embriyo Transferi Aşamaları

Gerek tüp bebek tedavisinde embriyo transferinden sonra geriye kalan sağlıklı embriyolar, gerekse rahim içerisinde kaynaklanan problemlerden ötürü transferin gerçekleşemediği durumlarda embriyolar ileriki zamanlar için dondurulup saklanır.

Detaylı bilgi

Faydalı Bilgi? Paylaş!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest