Yumurta Donasyonu

Yumurta Donasyonu Nedir?


Yumurta donasyonu tedavisi, sahip olunan yumurtalar ile hamileliğin mümkün olmadığı durumlarda bağış yolu ile elde edilen yumurtaların kullanılarak hamileliğin oluşturulmasından ibarettir.

Yumurta donasyonu açısından Kıbrıs, Avrupa’da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biri olarak sınıflandırılmıştır.

Yumurta donasyonu konseptinin nasıl işlediği ile ilgili bir bilgiye sahip olmayan kişiler için faydalı bir kılavuz oluşturduk.

Daha rahat bir şekilde donasyonu tercih etmeniz adına, nasıl işlediğini öğrenmeniz için en uygun cevaplarla donatılmış olan yumurta donasyonu tedavisi bölümüne bakmanız yeterli olacaktır.


Yumurta Donasyonu için neden Kıbrıs’ı seçmeliyim?


Avrupa üzerinde yumurta donasyonu hizmeti veren pek çok ülke olmasına karşın, konu yumurta donasyonuna geldiğinde Kıbrıs, tecrübeyi daha da rahat yaşamanızı sağlayacak birçok olanağa sahiptir.

Okumaya devam ettikçe, pek çok kişinin gamet bağışı için neden Avrupa’nın özellikle bu kısmını seçtiğini öğreneceksiniz.

Doğası sayesinde sakin ve huzurlu bir yer olan Kıbrıs, en iyi sonuçları elde etmek için gereken uyumu ortaya çıkaran harika bir yerdir.  

Kıbrıs’ın ılık ikliminde zaman geçirerek ve her zamanki kısıtlamalardan uzaklaşarak, yumurta bağışı işlemi için doğru zihin yapısına erişmek ve rahatlamak adına pek çok seçeneğiniz olduğundan, yumurta bağışının burada çok daha iyi işlediğini göreceksiniz.


Yumurta Donasyonu için Neden Dünya Tüp Bebek Merkezi’ni Seçmeli?


Yumurta donasyonunda güvenilir uzmanlar olarak, bütün bir tecrübe boyunca rahatlamanızı, rahat hissetmenizi ve yerleşmenizi kolay hale getiriyoruz.

Tüp Bebek tedavisini gerçekleştirirken, finansal açıdan ulaşılması imkansız bir konsept haline getirmeden, güvenliğin ve doğruluğun gücü hakkında tavsiyelerde bulunuyor ve uygulamalar yapıyoruz.

Dünya Tüp Bebek, başarı oranlarının devamlılığı, modern tesisleri ve yumurta donasyonunda en güvenli yolları takip eden tecrübeli profesyonelleri ile Avrupa’daki en iyi on arasındadır.

Avrupa kıtası boyunca düşen doğurganlık oranlarıyla, doğal gebelik çok daha zor bir süreç haline gelmektedir. Gerçekten de, düşük doğurganlık oranları ile mücadele etmek için 50’nin üzerinde ülkede Tüp Bebek tedavisi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dünya Tüp Bebek’te neye ne için bakması gerektiğini bilen profesyoneller ile birlikte çalışabilirsiniz.

Ücretlerimizin karşılanabilir olduğu gerçeği de eklendiğinde güvenli, güvenilir ve uygun maliyetli bir yumurta donasyonu için insanlar Türkiye, İngiltere ve Avrupa gibi daha uzak yerlerden merkezimize gelmektedir.

Bekleme listesi olmadan ve donörün kim olduğunu açığa çıkarma gerekliliği duymadan işlerin çok daha hızlı ilerlemesini sağlayabilir ve bütün bir süreç içerisinde yer alan kişilerin gerekli gizliliğinin sağlandığından emin olabilirsiniz. Bu makaleyi okuyarak kliniğimizde yer alan daha fazla bilgiyi keşfedebilirsiniz.


Dünya Tüp Bebek, ortalamanın üzerinde başarı oranlarıyla, ISO 9001 standart hizmetlerini sağlayarak, modern tesisleri ve yumurta donasyonunda en güvenilir yolları takip eden deneyimli profesyonelleri ile Avrupa'daki en iyi doğurganlık klinikleri arasında yer almaktadır.


Kıbrıs Yumurta Bağışından kimler faydalanabilir?

 • Yumurtalıkları olmayan kadınlar.
   
 • Prematür ovaryan yetmezliği olan kadınlar.
   
 • Genetik problemler nedeniyle oosit bağışından yararlanması önerilen kadınlar.
   
 • Kanser benzeri rahatsızlıklar sebebi ile gerçekleştirilen kemoterapi, radyoterapi yüzünden yumurtalıkları zarar görmüş olan kadınlar.
   
 • Menopoz geçirmiş olan yaşlı kadınlar.

İnsanların yumurta bağışı için Kıbrıs’ı tercih etmelerinin bir başka nedeni de donörün gizli kalma imkanının olmasıdır.

Peki bu nasıl çalışıyor?

Bağışlanmış Yumurtaların kaynağı

Bilinen ya da anonim donörler, donasyon programlarından seçilebilmektedir. Kaynağı bilmek oldukça gerekli olan açıklığın sağlanmasına yardımcı olabilir. Yumurta bağışında anonimlik ise süreç içerisinde yer almak isteyenler için sıklıkla çekişmeye neden olan bir noktadır.

Bununla birlikte, bilinen ya da anonim donör arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Peki, bu ne anlama gelmektedir?

Bilinen Donör

Bilinen bir donörden yumurta almak isteyen bir kadın, 21-30 yaşlarında, tıbbi ya da genetik problemi olmayan bir donör bulmalıdır.

Bulaşıcı hastalıklar için bilinen donöre uygulanacak olan yumurta nakli tarama testleri bütün donörler için aynıdır ve Avrupa İnsan Üremesi ve Embriyoloji Derneği (ESHRE) ile Amerikan Doğurganlık Tıp Derneğinin yönergelerine uygun olarak standartlaştırılmıştır.

Anonim Donör

Donörün anonim olduğu gamet bağışında, hem donörün hem de alıcının kimlikleri gizli tutulur.

Yumurta bağışı programına ilk olarak programa başvuran kadınların fiziksel ve psikolojik değerlendirilmeleri ile başlanır. ESHRE ve ASRM kriterlerine uygun olan tarama testlerinde, tıbbi ve genetik problemleri olmadığı ve bulaşıcı hastalıklarının bulunmadığı tespit edilir.

Bağış programına kabul edilecek olan donörler 21 ile 30 yaşları arasında ve her açıdan sağlıklı olmalıdır.

Eğer bunun kişisel ihtiyaçlarınıza daha uygun olduğunu düşünüyorsanız, Kıbrıs yumurta donasyonunu tercih ettiğinizde anonim bir donörle çalışmak için bolca şansınız olacaktır.

Alıcı Çifti Bilgilendirme

Yumurta naklinin tıbbi prosedürü hakkında bilgilendirme yapılmalıdır. Programdaki katılımcı çiftin soruları, doktorları tarafından açık ve doğru bir şekilde cevaplandırılmalıdır. Prosedüre devam etmeden önce çiftlerden, işlemi kabul ettiklerini belirten imzalı onayları alınmalıdır.

Oosit bağışı gerçekleştirmeye karar veren Çiftlerin takibi

Doktorunuz tarafından tamamlanan testleri ve incelemeleri takiben, mikroenjeksiyon ve embriyo transferi aşamaları, devam etmeden önce, doktorunuzun sizi bilgilendireceği önceden belirlenmiş periyotta başlatılacaktır.

Yumurta donörünün ten rengi, göz rengi, saç rengi ve vücut yapısı gibi fiziksel karakterleri alıcı çifte mümkün olduğunca benzer olacak şekilde seçilir. Ek olarak, etnik köken, kan grubu ve diğer fiziksel özellikler de yine mümkün oldukça benzer bir şekilde eşleştirilir.

Tedavinin Sonuçları

Şu anda, gamet bağışı sayesinde mükemmel hamilelik oranları elde edilmektedir. Bu oranlar, yumurta ve sperme sahip olan çiftlerin elde ettiği hamilelik oranlarından daha fazladır.

Bunun sebebinin, yumurta bağışçısının genç yaşı ve kısır olmayan çiftlere kıyasla daha kaliteli yumurta üretmesi olduğu düşünülmektedir.

Ayrıca, alıcının endometriyumunun hiper uyarılmaya maruz kalmaması ve nakil için daha uygun olması da etkilidir. Bu uygulamada, yaklaşık olarak %75 oranında hamilelik elde edilebilmektedir.

Sürecin Aşamaları

1. Aşama: Yumurta Donörü Eşleştirme

Yumurta donasyonu ile ilgilenen çift, fiziksel özelliklerine göre en uygun anonim yumurta donörü ile eşleştirilir. Bunu, kliniğin tıbbi ekibi gerçekleştirir.

2. Aşama: Yumurta Donörünün Hazırlanması

Yumurta donörünün yumurtalıkları uyarılarak alıcının periyodu ile senkronize hale getirilir.

3. Aşama: Alıcının Hazırlanması

Alıcının endometriyumu ilaçlar vasıtasıyla embriyo nakli için hazırlanır.

4. Aşama: Yumurta Donöründen Oosit Alımı (OPU)

Yumurta donörü OPU için hazır olduğunda, yumurta alımı gerçekleştirilir.

5. Aşama: Dölleme ve Embriyo Transferi

Toplanan yumurtalar sperm ile döllenir ve en iyi embriyolar, yumurta nakli ile tekrar alıcıya transfer edilir. Artan embriyolar daha sonra kullanılmak üzere dondurulur.

6. Aşama: Hamilelik Testi

Alıcının tedavi sürecindeki durumu, genellikle embriyo transferinden 11 gün sonra, hamilelik için test edilir.

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Başarı Oranları

Bütün yumurta donasyonu işlemlerindeki en önemli kısımlardan biri yüksek başarı oranının olduğunu bilmektir. Kıbrıs’ta yumurta donasyonu başarı oranları oldukça yüksektir. Tüp Bebek tedavisinin başarı oranları sürekli gelişmektedir.

Genel olarak, 20-29 yaş aralığındaki kadınlar %82 oranında yumurta donasyonu başarısının tadını çıkarabilirler. 30-34 yaş aralığındaki kadınlar için bu oran %81’lere kadar yukarılara çıkmaktadır.

Konu yumurta donasyonu olduğunda 40 yaş üstü kadınlar bile %80 gibi oldukça etkileyici bir başarı oranından faydalanabilirler. 40 yaş üzerindeki kadınlar için, başarı oranları kendi yumurtalarının kullanımı ile bağışlanan yumurtaların kullanımı karşılaştırıldığında %11’den %80’e çıkmaktadır.

Bu da verdiğiniz kadarda çok büyük bir etki yaratabilir. Yumurta donasyonundaki yüksek başarı oranları ile Kıbrıs, başarı oranlarının sürekliliği ve yüksek standartları nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir yerdir. Yumurta donasyonundaki bu istatistiklerle, neden bu kadar çok insanın Kıbrıs’ı tercih ettiğini anlayabilirsiniz. 

Kıbrıs Yumurta Donasyonu Maliyetleri

Daha önce bahsedildiği gibi Kıbrıs’ta yumurta donasyonu maliyeti tahmin edebileceğinizin oldukça altındadır. Dünya Tüp Bebek’te, Kıbrıs'taki tüp bebek tedavimizin maliyeti 5.000€.

Başka yerlere göre ödeyeceğiniz fiyat marjını daha iyi anlamanıza yardımcı olması adına diğer Tüp Bebek tedavisi maliyetlerimize göz atabilirsiniz. Fiyatlar, tamamen karşılayabileceğiniz bir maliyet ile işlemin gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Bu sebeple, neden pek çok kişinin Kıbrıs’ta yumurta donasyonunu tercih ettiğini daha rahat görebilirsiniz. Uygun maliyetli, güvenli, güvenilir ve her türlü koşula uygun çeşitli seçenekleri ile süreç ilerledikçe bir önceki mücadeleye adapte olmayı çok daha kolaylaştırmaktadır.

Eğer yumurta donasyonu için Avrupa’da doğru yeri bulmaya çalışıyorsanız, Kıbrıs sizin için ideal bir seçim olabilir. Dünya Tüp Bebek de dahil olmak üzere, aralarından seçebileceğiniz oldukça geniş yelpazesi ile sahip olduğunuz bütün endişelerin bugünden başlamak üzere, daha yumurta donasyonu yaptırmadan önce giderileceğinden emin olabilirsiniz.

Siz, en kaliteli tedaviyi hak ediyorsunuz. Dünya Tüp Bebek’te, bu tedaviyi Kıbrıs’taki en iyi yumurta donasyonu başarı oranlarıyla sağlıyoruz.
 

Yumurta Donasyonu SSS

Oosit donasyonu için başvuran çiftlerden detaylı fiziksel özelliklerini alıp kendilerinden yirmili yaşlardaki fotoğraflarını istiyoruz. Donörlerimiz yirmili yaşlarda olduğu için, bu sayede etkin bir eşleştirme yapabiliyoruz. Eğer çiftin özel bir isteği olursa buna yardımcı olabiliyoruz. Merkezimizin geniş donör portföyü sayesinde etkili eşleştirmeler yapabiliyor.

Yumurta bağışı programımız tamamen anonim donörlerden oluşmaktadır ve herhangi bir bekleme listesi yoktur.

Tüp bebek merkezimiz tüm yaş gruplarında tutarlı bir şekilde %80’in üzerinde başarı oranı elde etmektedir.

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

BİZE ULAŞIN

İlgili Blog Makaleleri

Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz

ÜCRETSİZ DANIŞMA

İnfertilite geçmişinizi görüşüp size en uygun ve etkili tedaviyi tavsiye etmekten mutluluk duyarız