Yeni aileler kurmaktan gurur duyuyoruz. Gelin hayalinizi birlikte gerçekleştirelim!

Gonal F Nasıl Kullanılır?

Gonal F Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, Gonal F, tüp bebek uygulamasında kullanılan bir ilaçtır. Günümüzde 3 farklı şekilde mevcuttur. 900, 450 ve 300 ünite şeklindedir. Şimdi sizlere kullanım şekliyle ilgili bilgi vermek istiyorum.

Uygulamaya başlamadan önce, her uygulamadan önce ellerimizi yıkadıktan sonra uygulama için temiz bir alan yaratıyoruz.

Kutunun içerisinde ilacın bulunduğu pen ve tek kullanımlık iğne uçları bulunmaktadır. öncelikle, pen’in kapağını açtıktan sonra tek kullanımlık iğne uçlarından bir tanesini çevirerek ucuna takıyoruz. Sonrasında tamamen yerleştiğni teyit ediyoruz. Hekimin önerdiği dozda pen’in üzerinde görmüş olduğumuz rakamlar ayarlanır.

Bu şekilde doz ayarladıkça arkasındaki buton kısmı kendini geriye doğru itecektir. Uygun doz ayarlandıktan sonra pen’in ucundaki iğnenin iki adet kılıfı bulunmaktadır. Her ikji kılıfı çıkarttıktan sonra iğnenin kullanıma hazır şekilde olduğunu görüyorum.

Uygulama yaparken göbek deliğinin 3-4 parmak sağ yada solunu alkollü pamukla sildikten sonra diğer elimle 90 derecelik dik bir açıyla batırıp ilacın tamamını uyguluyorum. İlacımı uyguladıktan sonra alkollü pamuğumu yerleştirip iğnemi yavaş bir şekilde geri çekiyorum.

Uyguladıktan sonra doz ayarladığım kısımda teyit etmek adına burdaki rakamın sıfırlandığını görüyorum. Sonrasında, çıkarmış olduğum tek kılıfı tekrar geri yerleştirerek, çıkartıp atıyorum. Pen’in kapağını geri taktıktan sonra bir sonraki uygulama için kaldırıyorum.

Faydalı Bilgi? Paylaş!