Gonal F Nasıl Kullanılır?

Gonal F Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, Gonal F, tüp bebek uygulamasında kullanılan bir ilaçtır. Günümüzde 3 farklı şekilde mevcuttur. 900, 450 ve 300 ünite şeklindedir. Şimdi sizlere kullanım şekliyle ilgili bilgi vermek istiyorum.

Uygulamaya başlamadan önce, her uygulamadan önce ellerimizi yıkadıktan sonra uygulama için temiz bir alan yaratıyoruz.

Kutunun içerisinde ilacın bulunduğu pen ve tek kullanımlık iğne uçları bulunmaktadır. öncelikle, pen’in kapağını açtıktan sonra tek kullanımlık iğne uçlarından bir tanesini çevirerek ucuna takıyoruz. Sonrasında tamamen yerleştiğni teyit ediyoruz. Hekimin önerdiği dozda pen’in üzerinde görmüş olduğumuz rakamlar ayarlanır.

Bu şekilde doz ayarladıkça arkasındaki buton kısmı kendini geriye doğru itecektir. Uygun doz ayarlandıktan sonra pen’in ucundaki iğnenin iki adet kılıfı bulunmaktadır. Her ikji kılıfı çıkarttıktan sonra iğnenin kullanıma hazır şekilde olduğunu görüyorum.

Uygulama yaparken göbek deliğinin 3-4 parmak sağ yada solunu alkollü pamukla sildikten sonra diğer elimle 90 derecelik dik bir açıyla batırıp ilacın tamamını uyguluyorum. İlacımı uyguladıktan sonra alkollü pamuğumu yerleştirip iğnemi yavaş bir şekilde geri çekiyorum.

Uyguladıktan sonra doz ayarladığım kısımda teyit etmek adına burdaki rakamın sıfırlandığını görüyorum. Sonrasında, çıkarmış olduğum tek kılıfı tekrar geri yerleştirerek, çıkartıp atıyorum. Pen’in kapağını geri taktıktan sonra bir sonraki uygulama için kaldırıyorum.

En Son Makaleler

Yumurta Bağışı: Kabule Doğru

Yıllardır kısırlıkla mücadele ediyorsanız, inişli çıkışlı duygulara sahipsiniz. Kendi bebeğinize sahip olabilmek için başarısızlıkla sonuçlanan birçok tedaviye yok yere katlandınız. Bu yüzden, yumurta bağışını sonraki

Detaylı bilgi
PGT Yöntemi Nedir?

PGT Yöntemi Nedir?

PGT yöntemi ile hem çocuğunuzun cinsiyetini önceden belirleyebilirsiniz hem de herhangi bir genetik hastalığı olup olmadığından emin olabilirsiniz!

Detaylı bilgi

Faydalı Bilgi? Paylaş!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
a free ebook with a pregnant woman sitting in a park

WAIT!

Before you leave,
Download our FREE eBook!

IVF 101: A Complete Guide to Assisted Reproduction

If you’re wondering about IVF, yet all the data online confuses you, this is what you need. All your questions are answered right here in an easy-to-read handbook about anything IVF.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest