Yeni aileler kurmaktan gurur duyuyoruz. Gelin hayalinizi birlikte gerçekleştirelim!

Cetrotide Nasıl Kullanılır?

Cetrotide Nasıl Kullanılır?

Merhabalar, Cetrotide tüp bebek tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. 0.25mg dir. Tüp bebek tedavisinde, tedavinin 5., 6. veya 7. günü başlanmaktadır. 

Şimdi sizlere kullanım şeklinden bahsetmek istiyorum. Kullanıma başlamadan önce, ellerinizi yıkadıktan sonra uygulama için temiz bir alan yaratıyoruz. İlacın uygulanışı şu şekildedir. Öncelikle, ilacımızı açıyoruz. İçerisinde iki adet alkollü mendil, içerisinde su bulunan enjektör, bir adet flakon ve iki adet iğne ucundan oluşmaktadır. 

Uygularken içerisinde suyu olan enjektör kapağını açıyoruz. İlacı hazırlamak için sarı uçlu iğne ucunu kullanıyoruz. Sarı renkli iğne ucunu çevirerek yerleştirdikten sonra flakonun mavi kapağını iterek açıyorum. Sarı iğne ucunun kapağını açtıktan sonra flakonun ortasındaki alana iğne ucunu batırıyorum ve enjektördeki suyu flakonun içerisine boşaltıyorum. 

Sonra, sallayarak toz şeklindeki flakonun tamamen eridiğini görüyorum. Eridiğini gördükten sonra, ilacımı enjektöre geri çekiyorum. Tamamen çektikten sonra, sarı iğne ucunu çıkartıyorum ve uygulama için siyah iğne ucunu takıyorum. İğne ucunu taktıktan sonra iğne içerisinde hava olduğunu görüyorum ve uygulamadan önce ilacın havasını alıyorum. Hazırladıktan sonra, enjektörün kapağını çıkartıp, uygularken göbek deliğinin 3-4 parmak sağ veya solundan, o bölgeyi alkollü pamukla sildikten sonra bir elimle o bölgeyi kavrayıp diğer elimle iğnemi 90 derecelik açıyla dik bir şekilde batırıp ilacın tamamını tek seferde uyguluyorum. 

Alkollü pamuğu geri koyduktan sonra enjektörümü çok yavaş şekilde geri çekiyorum. Enjektörün kapağını kapatıyorum. Cetrotide tek kullanımlık bir ilaçtır. Bir sonraki kullanım için yeni kutu açmak gerekmektedir.
 

Faydalı Bilgi? Paylaş!