Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranları

Türkiye ve yurt dışından Kıbrıs’ta tüp bebek tedavisi görmek için araştırmada bulunan çiftlerin büyük bir bölümü tüp bebek merkezi seçimi yaparken Kıbrıs’taki merkezlerin başarı oranlarını karşılaştırmaya özen göstermektedirler. Kıbrıs’ta Türkiye’de var olan normal tüp bebek uygulamalarına ek olarak yumurta donasyonu mümkün olduğu için kadının kendi yumurtasını kullanıp kullanmadığı, başarı oranında belirleyici rol oynamaktadır. Dolayısıla, başarı oranları araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri kadının kendi yumurtasını kullanıp kullanmadığıdır.

Yumurta donasyonu ve embriyo donasyonu gibi uygulamlarda fertilitesi kanıtlanmış genç kadınlardan yumurta kullanıldığı için başarı oranı kendi yumurtalarını kullanmak isteyen kadınlara göre çok daha yüksektir. Bundan dolayı Kıbrıs’taki tüp bebek başarı oranları Türkiye’deki başarı oranlarına göre çok daha yüksek görünmesinin nedeni aslında donasyon uygulamalarının Kıbrıs’ta var olması ve bu uygulamaların Türkiye’de bulunmamasından dolayıdır.

Kadının kendi yumurtalarını kullandığı tüp bebek işlemlerinde başarı oranını belirleyen en önemli faktör kadının yaşı ve daha önceki fertilite geçmişidir.

 

Girne’deki Kıbrıs Dünya tüp bebek merkezinde tüp bebek, donasyon ve PGD başarı oranları 2018 yılında aşağıdaki gibidir:

 

Kadının Yaşı Yumurta Donasyonu Embriyo Donasyonu Sperm Donasyonu Tüp Bebek PGD Yumurta Donasyonu & PGD
20-29 %82 %83 %59 %56 %51 %80
30-34 %81 %83 %54 %51 %47 %80
35-39 %81 %82 %47 %45 %43 %79
40+ %80 %82 %19 %14 %11 %78

 

Yukarıda belirtilen tüp bebek başarı oranları embriyo transferinden 11 gün sonra yapılan beta-hCG kan testi neticesinde elde edilen kadının gebe olup olmadığına dair başarı oranıdır. Canlı bebek doğum oranı değildir. Genellikle canlı doğum oranları yukarıdaki oranlara göre %10-15 daha düşüktür.

Kıbrıs Tüp Bebek Başarı Oranları SSS

Tüp bebek ve cinsiyet seçimi başarı oranları çiftin yaşına ve fertilite durumuna göre değişmektedir. Cinsiyet seçimi başarı oranı normal tüp bebek tedavisi oranlarıyla benzerlik göstermekte ve %60’a varan başarı oranları elde edilebilmektedir.

Tüp bebek merkezimiz tüm yaş gruplarında tutarlı bir şekilde %80’in üzerinde başarı oranı sağlamaktadır.

Tüp bebek merkezimiz tüm yaş gruplarında tutarlı bir şekilde %80’in üzerinde başarı oranı sağlamaktadır.

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

BİZE ULAŞIN

İlgili Blog Makaleleri

Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz

ÜCRETSİZ DANIŞMA

İnfertilite geçmişinizi görüşüp size en uygun ve etkili tedaviyi tavsiye etmekten mutluluk duyarız