Embriyo Donasyonu

EMBRIYO DONASYONU - GENEL BAKIŞ

Bayanın kendi yumurtaları ile gebelik elde edemeyeceği ve erkeğin tanısı konulmuş, tespit edilmiş bir sebepten dolayı ancak sperm donasyonu ile bebek sahibi olacağı belirlenmiş çiftlerde önerilen bir yöntemdir. Burada sperm bankasından temin edilen tüm tarama testleri yapılmış, çiftin fiziksel özellikleri ile uygunluğu belirlenen spermle, donör yumurtaları mikroenjeksiyon işlemine tabi tutulur ve elde edilen embriyo alıcı bayana transfer edilir. Başarı oranı % 75 civarındadır.

EMBRIYO DONASYONU – UYGULAMA

Embriyo Donasyonu öncesi diğer donasyon uygulamalarında olduğu gibi uygulamanın tıbbi sebebi ve tüm detaylar aile ile görüşülmelidir. Bu görüşme sonrası çiftler embriyo donasyonu karar verirlerse alıcı çiftin değerlendirilmesi işlemine geçilir. Alıcı bayan için tarama testleri yapıldıktan sonra embriyo transferi sürecine kadar, tıbbi hazırlık aşamasında bayana yönelik kullanılacak ilaç uygulamasının tarifi ve ultrasonografi takipleri yapılır. Embriyo transferinin tarihi alıcının da tıbbi takiplerine göre belirlenip, embriyo transferi için alıcı çifte önceden belirtilir. Endometrium veya rahiminde problem olan embriyo donasyonu tedavisi gören bayanlar anne sahibi olmak için taşıyıcı anne kullanmaları gerekebilir.

Embriyo Donasyonu SSS

Embriyo donasyonu ücreti 5,500 Euro dur.

Tüp bebek merkezimiz tüm yaş gruplarında tutarlı bir şekilde %80’in üzerinde başarı oranı sağlamaktadır.

Embriyo donasyonu tedavisi için günü birlik ziyaret yeterli olsa da Kıbrıs’ta 2 gün kalmanızı öneriyoruz.

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

BİZE ULAŞIN

İlgili Blog Makaleleri

Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz

ÜCRETSİZ DANIŞMA

İnfertilite geçmişinizi görüşüp size en uygun ve etkili tedaviyi tavsiye etmekten mutluluk duyarız