Yumurta Dondurma

Günümüzde, artık dünyanın sayılı merkezlerinde uygulanan yumurta dondurma programı taze sikluslardan farksız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Merkezimizde, yumurta dondurma-çözme programı sayesinde taze yumurta kullanımına benzer gebelik oranlarımız vardır.

Günümüzde kariyer planlaması ve yaşam şartları nedeniyle bir çok bayan evlenme yaşını, çocuk planlamasını daha ileri yaşlarda düşünmektedir. Bilindiği gibi gebe kalmada gerek doğal yollardan, gerekse tüp bebek tedavilerinde bayan yaşı çok önemlidir. Bayan yaşı arttıkça gebe kalabilme şansı azalmaktadır. Başarı oranlarımıza buradan göz atabilirsiniz.

Artık başarılı bir yumurta dondurma programı sayesinde kısa süreli bir yumurtalıkların uyarılması sonrası toplanan yumurtalar uzun yıllar saklanabilmekte ve bayan gebelik düşündüğünde bunlar çözülüp kullanılabilmetedir. Bayanın yaşı kaç olursa olsun, yumurtaların yaşı, dondurulduğu dönemde kalmış olacaktır.

Kimlerde yumurta dondurma programı uygulanabilir?

  • Daha ileri yaşlarda çocuk sahibi olmayı hedefleyen bayanlar(kariyer sebebiyle,henüz evlenmeyi düşünmeyen yada öteleyen bayanlarda…)
  • Kemoterapi, radyoterapi gibi kanser teadavilerine maruz kalacak yada yumurtalıkları zorunlu olarak alınması gereken fakat rahimi kalacak hastalarda bu işlemlerden önce yumurta dondurma programı uygulanıp ileriki dönemlerde tedavileri tamamlandığında gebelik elde etme şansı olacaktır.
  • Tüp bebek tedavisi sırasında hiperstimülasyon gelişme riski olan hastalarda ( bu yöntem sayesinde yumurtalar dondurulup birkaç ay sonra mikroenjeksiyon yapılıp transfer işlemi gerçekleşebilir).
  • Erkeğin, yumurtaların toplanması döneminde sperm vermek için zorunlu bir sebepten dolayı merkezde bulunamayacağı durumlarda (örneğin acil bir tıbbi sağlık sebebi yada iş sebebiyle).

Kısacası günümüzde tıbbi yada özel bazı sebeplerden dolayı artık son derece başarılı bu yumurta dondurma programı sayesinde, bayanlar yumurtalarının saklamaklanması şansına sahiptirler.

Yumurta Dondurma SSS

Sadece belli olgunluktaki yumurtalar dondurulabilir.

Evet, yumurtalarınızı hem tıbbi hem şahsi nedenlerden dolayı dondurabilirsiniz.

Yumurtalarınızı dileğiniz süre kadar dondurabilirsiniz.

HAYALİNİZİ GERÇEKLEŞTİRMEYE YARDIM EDELİM

Dünya tüp bebek merkezi uzman kadrosu, sizin için en uygun tedaviyi belirleme ve sizi en doğru şekilde yönlendirme arzusundadır. Bizimle iletişime geçip aile kurma hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabiliriz!

BİZE ULAŞIN

İlgili Blog Makaleleri

Tüp Bebekle ilgili son gelişmeleri Blog sayfamızdan takip edebilirsiniz

ÜCRETSİZ DANIŞMA

İnfertilite geçmişinizi görüşüp size en uygun ve etkili tedaviyi tavsiye etmekten mutluluk duyarız