Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi_Kıbrıs Dünya Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Cinsiyet Seçimi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüp bebek tedavisi de son zamanlarda oldukça revaçta olan bir çocuk sahibi olma yöntemidir. Normal şartlar altında bebek sahibi olamayan kişilerin tüp bebek tercihi etmesi ilk akla gelen yöntemlerdir. Gelişen teknoloji ile birlikte de daha sağlıklı, kesin sonuçlar alarak bebek sahibi olunabiliyor. Öyle ki, tüp bebek tedavisi sürecinde sahip olmak istediğiniz bebeğinizin cinsiyetinin seçimi konusunda kendi isteklerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Cinsiyet seçimi yapabilmeniz için tüp bebek tedavisi görmeniz gerekmektedir. Bebeğinizin cinsiyetini seçebilmek için cinsiyet seçimli tüp bebek tedavisine başlayarak Kıbrıs’ta kısa bir süreliğine konaklayarak bu tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Bu sayede aileler daha planlanmış, sevgi çerçevisi içerisinde bebek sahibi olabilir. 
 
Tüp Bebek Tedavisinde Cinsiyet Seçimi Nedir?
 
Tüp bebek tedavisinde cinsiyet seçimi, tedavi esnasında elde edilmiş olan embriyodan belirli hücreler alınarak embriyonun kız ya da erkek olduğunu bulma işlemine bu aşamada cinsiyet seçimi denmektedir. Öncelikle bebek sahibi olmak isteyen kişiler, doğru zamana karar verdikten sonra tedavi sürecine başlamalıdır. Tüp bebek tedavisine, anne adayının adet kanamasının yaşadığı ilk 2. veya 3.gününde yumurtalık döngüsüne göre uygun bir ilaç tedavisi ile başlanmaktadır. Bu aşama ön tedavi olarak adlandırılmaktadır. Ön tedavi süreci yaklaşık 10 gün sürmektedir. Bu esnada doktor kontrolü ve takibi yapılacaktır. Cinsiyet seçimi yapılacak olan tüp bebek tedavisinde, anne adayının yumurtalık hücrelerinin istenilen boyuta geldiği tespit edildiği zaman bir çatlatma iğnesi yapılır ve Kıbrıs’ta tedavi görmek için yolculuğa hazırlanılır.
 
İsteğinize Göre Kız Ya da Erkek Bebek
 
Başarılı bir tedavi süreci yapıldığı takdirde yüzde 99,9 oranında cinsiyet seçimi kesin sonuç vermektedir. Bebek anne karnına girmeden önce, embriyo şeklindeyken cinsiyet seçimi ve belirlenmesi günümüzde bu imkânı sağlamaktadır. Tedavi esnasında anne rahmine XX kromozomları yerleştirildiği durumda kız bebeğe sahip olunur. Bunun yanında, anne rahmine XY kromozomları yerleştirilirse anne adayı, erkek bebeğe sahip olur. Tüp bebek tedavisinin gerçekleşme şansı, anne adayının yaşına ve yumurta rezervine bağlıdır. Eğer anne adayı gerekli şartlar içerisinde değilse, yerleştirilecek olan embriyo anne rahminde tutunamayabilir. Ama bu şans gerçekleştirildiği takdirde bebeğin cinsiyeti mutlak olarak belirlenir. 
 
Tüp Bebek Tedavisinde Kıbrıs Yolculuğu
 
Tüp bebek tedavisi esnasında artık anne ve baba adayları bebeklerinin cinsiyetinin belirlenmesi konusunda da isteklidir. Bu tedavi süreci için 1 hafta kadar Kıbrıs’a yolculuk yapmanız ve orada tedavi görmeniz gerekmektedir. Bu tedavi için Kıbrıs’ın tercih edilmesinin sebeplerinden biri bu işlemin orada yasal olmasıdır. Diğer ülkelere kıyaslandığı takdirde ücret olarak da makul teklifler sunmaktadır. Tecrübe ve deneyim göz önünde bulundurulduğunda Kıbrıs, başarılı sonuçlar vermektedir. Teknolojik ve modern tedavi imkânları sunulmaktadır. Bu sebeple tedavi sürecinde Kıbrıs’a gelmeniz uzmanlarca önerilir.

İlgili Blog Makaleleri